YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

FAQ


Cena za depilację podana na stronie internetowej to cena za jeden zabieg. Przy wykupie serii zabiegów z góry (przynajmniej trzy) udzielamy rabatu 10%.
włosy jasne, siwe lub rude nie mogą być depilowane przy użyciu lasera aleksandrytowego, ponieważ nie posiadają odpowiedniego barwnika, który absorbuje promieniowanie. Laser usuwa ciemne owłosienie.
cena zabiegu jest uzależniona od depilowanej powierzchni ciała, czyli od ilości impulsów wyemitowanych przez laser podczas zabiegu.
znieczulenie do depilacji jest opcjonalne, uzależnione tylko i wyłącznie od poziomu odporności Pacjenta na ból. Przy niektórych partiach ciała takich jak np. bikini, znieczulenie jest zalecane, aby zabieg był bardziej komfortowy.
najczęściej należy wykonać 3-5 zabiegów depilacji laserowej w odstępach co 4-8 tygodni. Z każdym zabiegiem wypada około 30% owłosienia. Włos musi być naświetlony w odpowiedniej fazie wzrostu, dlatego zalecana jest systematyczność. Po roku zalecane jest wykonać zabieg utrwalający. Ostateczna ilość zabiegów jest zależna od płci oraz skłonności do występowania nadmiernego owłosienia – szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg depilacji wykonany minimum 3 razy pozwala na istotne zmniejszenie ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu, a nawet całkowite usunięcie.
przed pierwszym zabiegiem depilacji konieczna jest konsultacja lekarska, której koszt to 50 zł, jest to kwota odejmowana od ceny pierwszego zabiegu.
Posiadany przez nas laser posiada certyfikat FDA, znak bezpieczeństwa CE, atest dopuszczający do użytku na rynku polskim. Przed depilacją laserową przeprowadzana jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu. Przy właściwej kwalifikacji i postępowaniu depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna. W okresie blisko 20 lat stosowania metody nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych czy trwałych efektów ubocznych.
Przeciwwskazaniem jest ciemna karnacja skóry i opalenizna zarówno słoneczna, jak i uzyskana na solarium lub za pomocą samoopalaczy. Nadwrażliwość na światło, zażywanie leków i picie ziół światło uczulających. Niektóre choroby (np. niewyrównana cukrzyca, padaczka) i zmiany skórne. Ciąża i okres karmienia piersią.
Włos przed konsultacją należy zgolić najpóźniej na 24h przed zabiegiem.
Na około miesiąc przed zabiegiem nie należy opalać się i trzeba stosować kremy z wysokim filtrem UV. Po zabiegu nie korzystać z kąpieli słonecznych, solarium i kremów samoopalających przez około 2 tygodnie.
Tak. Skóra przed zabiegiem powinna być umyta i niczym nieposmarowana. Przed zabiegiem (ok. 3 tygodnie) nie powinno się opalać, wskazane są kremy z wysokim filtrem. Nie wolno korzystać z solariów i kremów samoopalających. Przed i pomiędzy zabiegami włoski należy golić lub stosować kremy depilacyjne (ostatnie odstawić na tydzień przez zabiegiem). Ostatnią depilację woskiem należy wykonać, co najmniej 6 tygodni przed zabiegiem (twarz minimum 4 tygodnie). Nie można włosów wyrywać pęsetą, woskiem, depilatorem mechanicznym na około miesiąc przed depilacją laserową. Należy zakończyć przyjmowanie leków/antybiotyków światłouczulających na ok. 2 tygodnie przed depilacją, izotretrinoina - 6 miesięcy wewnętrznie, 3 miesiące zewnętrznie. Trzeba odpowiednio nawilżyć skórę przed zabiegiem (wypić 2-2,5 litra płynów). Przed samym zabiegiem nie pić alkoholu.
Depilację laserową najlepiej rozpocząć po okresie dojrzewania, kiedy gospodarka hormonalna jest bardziej stabilna. Najwcześniej wykonujemy depilację w uzasadnionych przypadkach po 16 roku życia za zgodą rodzica lub opiekuna prawnego.
Stosowany przez nas laser:

-uszkadza macierz włosa nie wpływając na stan naczyń krwionośnych – długość fali zapewnia największą absorpcję światła przez melaninę w mieszku włosowym a najmniejszą przez hemoglobinę,
-działa najszybciej – jako jedyny posiada skaner laserowy, który bardzo szybko i dokładnie naświetla nawet duże obszary – dzięki temu zabiegi są kilka razy krótsze,
-jest bezpieczny – posiada certyfikat amerykański (FDA), europejski (CE)
-umożliwia najszerszy zakres doboru parametrów promieniowania, a także specjalny system ich generacji.

O wyborze konkretnego preparatu decyduje lekarz w oparciu o wiek pacjenta, głębokość i przyczynę zmarszczek oraz obszar ich występowania. Preparat jest dobierany podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu.
zabieg estetyczny trwa średnio do 30 minut.
Rezultaty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są długotrwale, lecz nie permanentne. Dają tym samym wolność wyboru utrzymania lub zmiany osiągniętego efektu. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez 8-18 miesięcy.
Po zabiegu botuliną zmarszczki stopniowo się wygładzają. Ostateczny efekt jest widoczny do dwóch tygodni i utrzymuje się 4-6 miesięcy.
Rezultaty zabiegów z użyciem kwasu hialuronowego są długotrwale, lecz nie permanentne. Dają tym samym wolność wyboru utrzymania lub zmiany osiągniętego efektu. Rezultaty zabiegu utrzymują się przez 8-18 miesięcy.
Po zabiegu toksyną botulinową zmarszczki stopniowo się wygładzają. Ostateczny efekt jest widoczny do dwóch tygodni i utrzymuje się 4-6 miesięcy.
Podanie znieczulenia nie jest konieczne, ponieważ preparaty zawierają środek znieczulający. Jeśli Pacjent jest mniej odporny na ból (wkłucia i rozpychanie się materiału) można wykonać znieczulenie miejscowe.
Tak, w instytucie Consensus med zabiegi estetycznie wykonuje dr Katarzyna Jasiewicz.
W ciągu dwóch tygodni po zabiegu należy unikać długiego przebywania na słońcu, narażania się na działanie promieni UV.
W zależności od rodzaju przeprowadzanego zabiegu, najczęściej obserwowanymi reakcjami jest obrzęk, bolesność w miejscu iniekcji, świąd oraz zasinienia. Reakcje te ustępują samoistnie w ciągu kilku dni po zabiegu. Nie zalecane jest nakładanie makijażu przez 12 godzin po zabiegu.
Główne przeciwwskazania to: zmiany skórne w miejscu podania preparatu, choroby immunologiczne, przechodzona właśnie terapia immunosupresyjna, ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na kwas hialuronowy, nadwrażliwość na lidokainę lub miejscowe środki znieczulające typu amidowego, alergia na składniki preparatu (albuminy ludzkie), choroby płytki nerwowo – mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta - Eatona), zażywanie niektórych leków: np.: cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylamina, aminochinolony, leków p/malarycznych, leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna), stany zapalne skóry, opryszczka.
Efekty zabiegu estetycznego w zależności od rodzaju preparatu utrzymują się od 4-18 miesięcy. Po tym czasie nie jest wymagane podanie kolejnego preparatu. Jest to decyzja indywidualna pacjenta.
Zabieg jest krótki, bezbolesny i bezpośrednio po jego zastosowaniu można powrócić do codziennych obowiązków. Nie należy schylać się i kłaść przez 4h po zabiegu. W tym dniu nie należ również podróżować samolotem. Przez około tydzień nie należy korzystać z sauny i basenu.
Cena zabiegu jest uzależniona od ilości oraz rodzaju podanego preparatu.
Kwas polimlekowy, całkowicie bezpieczny i biodegradowalny (tzn. całkowicie rozkłada się w ludzkim organizmie. Preparat ten można stosować dwojako: profilaktycznie lub odmładzająco i liftingująco. Doskonale sprawdza się jako nieinwazyjna metoda korygowania owalu twarzy i obwisłych policzków, ujędrnia i wypełnia okolice kości jarzmowej, bruzdy nosowo- wargowe, wklęsłość około-wargową, fałdy marionetki i zmarszczki na brodzie. Jest skuteczny w liftingu szyi, z powodzeniem można stosować do ciała, zwłaszcza tam, gdzie pojawił się problem wiotkiej skóry (np. po utracie kilogramów czy po ciąży). Po zabiegach skóra wraca do dawnego stanu, jest jędrna i napięta. Twarz wyraźnie młodnieje, co istotne, w sposób niezwykle naturalny, bez sztucznego efektu naciągnięcia. Spektakularne rezultaty osiąga się zwłaszcza u osób, u których proces starzenia stał się już widoczny
Efekt po podaniu preparatu utrzymuje się średnio dwa lata, co nie znaczy, że potem dzieje się coś niepokojącego. Po prostu zaczynamy "na nowo" naturalnie poddawać się procesowi upływu czasu.
Jeśli na konsultacji zostaną wykluczone wszelkie przeciwwskazania można od razu wykonać zabieg.
Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić obrzęk i rumień. Powikłania zdarzają się niezmiernie rzadko i występują wyjątkowo jako niewielkie siniaki, ustępujące samoistnie po kilku dniach.
Toksyna botulinowa to preparat wstrzykiwany do mięśni mimicznych. Powoduje ona zmniejszenie skurczu tych mięśni, dzięki czemu pokrywająca je skóra wygładza się. Botulina rozluźnia tylko nadmiernie aktywne mięśnie mimiczne, do których został wstrzyknięty. Nie przemieszcza się do innych okolic. Botulinotoksyna jest bezpiecznie i skutecznie stosowana w wielu dziedzinach medycyny u pacjentów na całym świecie.
Botulina jest metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność. Botulinotoksyna jest doskonale oczyszczonym preparatem białka-toksyny botulinowej typu A. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, Botulina blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Wytwarzanie potu zmniejsza się o 87% po tygodniu od leczenia. Ponadto, u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o połowę.
Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botuliny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.
Przez 2 tygodnie przed zabiegiem nie należy przyjmować leków przeciwzakrzepowych oraz antybiotyków amino glikozydowych (np. gentamycyny). Dzień przed i w dniu zabiegu w przypadku leczenia nadpotliwości pach nie można stosować antyperspirantów.
Nici zostały zrobione z kwasu polimlekowego i kwasu glikolowego, co czyni je w pełni wchłanialnymi.
Po zabiegu zalecana jest terapia antybiotykowa. Przez pierwsze 3 noce pacjent powinien spać na plecach. W pierwszym tygodniu po zabiegu nie poddajemy się leczeniu stomatologicznemu, unikamy masażu twarzy i zabiegów kosmetycznych na twarz. W ciągu pierwszych trzech tygodni po zabiegu staramy się ograniczyć mimikę twarzy, unikamy energicznego otwierania ust i żucia twardych produktów.
W ciągu 24h od wykonania procedury w obszarze zabiegowym należy przykładać zimny kompres. Przez okres 2-3 dni powstrzymywać się od picia gorących napojów i spożywania gorących posiłków, a od alkoholu dłużej niż 2 tygodnie. Po zabiegu zaleca się by Pacjent w domu przecierał miejsca wkłucia igły roztworem na bazie spirytusu. W przypadku odczuwania bólu można stosować środki przeciwbólowe.
Tak. W Instytucie Consensus med zabieg Nici Silhouette Soft wykonuje dr Katarzyna Jasiewicz
Korekcja utrzymuje się od 12-18 miesięcy.

IIcoone to bezinwazyjna metoda leczenia niedoskonałości skóry. Polega ona na pracy zmechanizowanych głowic zabiegowych wyposażonych w rolki z mikrootworkami. Zapewnia to wielowymiarowe-3D oddziaływanie na tkankę łączną-1dm2 stymulowany jest przez 1180 bodźców. Działanie Icoone polega na przyspieszeniu krążenia krwi i limfy, przez co otaczające tkanki są lepiej odżywione i dotlenione. Na skutek działania tej trójwymiarowej stymulacji dochodzi do aktywacji procesu lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych.
Cykl składa się z 10 -15 zabiegów, wykonywanych 2-3 razy w tygodniu, przy czym efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu
Zabieg Icoone trwa 40-60 minut.
Zabieg Icoone jest idealnym rozwiązaniem dla osób: • z problemami naczyniowymi i obrzękami • pragnących nadać swojej twarzy młody i zdrowy wygląd bez interwencji chirurga • bezskutecznie walczących z głęboko zlokalizowanym tłuszczem, trudnym do likwidacji za pomocą diety i ćwiczeń fizycznych • mających problem z luźną skórą • walczących z nadwagą i cellulitem • po liposukcji • cierpiących na blizny pooperacyjne i pooparzeniowe, które z różnych względów nie chcą lub nie kwalifikują się do zabiegów chirurgicznych • mających bóle mięśni, bóle placów i karku spowodowane nieprawidłową postawą ciała • cierpiących na zaparcia • przed i po zabiegach chirurgicznych • kobiet po porodach, • uprawiających wyczynowo lub amatorsko sport • które żyją intensywnie i oczekują masażu, który zregeneruje ich ciało i umysł
Przeciwwskazaniami do zabiegu Icoone są: nowotwory, uszkodzenia skóry w miejscu wykonywania zabiegu, świeże rany, ciąża, stany zapalne żył, słaba krzepliwość krwi, rozrusznik serca, infekcje ogólnoustrojowe, długotrwałe przyjmowanie sterydów oraz stany ostre nerek i wątroby.
Wykonanie zabiegu Icoone nie wymaga szczególnego przygotowania. Każdy zabieg bądź serię zabiegów poprzedza konsultacja lekarska.
Badania udowadniają, iż zwiększenie aktywności fizycznej poprawia wyniki zabiegów i-lipo o 150%. Aby trwale cieszyć się swoją wymodelowaną, odchudzoną sylwetką trzeba zadbać o odpowiednią dietę i regularne ćwiczenia. Zaleca się 30 min ćwiczeń w dniu wykonania zabiegu i-lipo, dzięki temu spalimy uwolnioną energię i wspomożemy działanie lasera.
Działanie urządzenia i-lipo opiera się na emisji światła o długości 650-660nm (tzw. zimny laser). Dzięki odpowiednio dobranemu zakresowi, światło wnika wgłąb skóry i dociera do komórek tłuszczowych. Tutaj dochodzi w nich do naturalnej reakcji, tj. rozpadu trójglicerydów na glicerol oraz kwasy tłuszczowe. Następnie metabolity są transportowane przez układ limfatyczny, wreszcie przetwarzane w energię. Warto podkreślić, że zimny laser działa jedynie na komórki tłuszczowe, zatem i-lipo nie uszkadza pozostałych naczyń czy tkanek, ponadto nie eliminuje zupełnie komórek tłuszczowych, a jedynie obniża ich objętość.
Poleca się wykonanie serii 6-8 zabiegów, najlepiej w odstępach co 2-3 dni. Łącznie cała kuracja trwa więc 3- 4 tygodnie
Metodę tę wykorzystuje się do redukcji tłuszczu w takich rejonach ciała jak: ramiona, nogi, pośladki, uda, brzuch, biodra, talia, plecy lub podbródek. I-lipo można zastosować również w przypadku ginekomastii u mężczyzn.
Zabieg odchudzający i-lipo to modelowanie sylwetki, redukcja cellulitu oraz redukcja tkanki tłuszczowej.
Zabieg i-lipo trwa 20 min.
Przeciwwskazaniami do zabiegu i-lipo są: problemy dermatologiczne skóry, choroby układu krążenia np. zakrzepica, choroby nowotworowe, choroby autoimmunologiczne, metalowe lub silnikowe implanty bezpośrednio w miejscu zabiegu, ciąża, epilepsja, stosowanie ziół i leków światłouczulających.

Zabieg INFINI® nie tylko niweluje defekty skórne np. zmarszczki, wiotkość skóry, blizny, rozstępy, ale działa również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry. Powoduje ujędrnienie skóry, dając poprawę wyglądu twarzy (owal, opadające policzki), okolic oczu (zmarszczki, opadające powieki, „worki pod oczami”), szyi, dekoltu, dłoni, piersi, brzucha oraz ramion (wiotka skóra).
Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym.
Po zabiegu w obszarze zabiegowym może wystąpić krótkotrwałe, punktowe krwawienie oraz rumień i nieznaczny obrzęk. Wszystkie efekty uboczne ustępują w przeciągu 24-48 godzin. Po zabiegu może pojawić się także delikatne pieczenie skóry, które szybko ustępuje. Po ok. 6 godzinach od zabiegu do 2-3 doby może być odczuwalne swędzenie skóry, co jest efektem procesu gojenia.
Aby efekt był zadowalający zaleca się wykonanie 2-3 zabiegów w s serii.
Po zabiegu INFINI® będzie odczuwalne swędzenie, więc należy powstrzymać się od drapania. Zaleca się posmarować skórę kremem Cicalfate, który ma działanie przeciwbakteryjne i przyspiesza gojenie. Należy stosować cienką, wręcz niewidoczną warstwę 2-3 razy dziennie oraz wtedy, gdy powstaje uczucie ściągania. W dniu zabiegu nie wolno myć obszaru poddanego zabiegowi, nie należy również nakładać żadnych kosmetyków, należy założyć czystą bieliznę, a w przypadku zabiegu na twarz założyć na noc świeżą poszewkę na poduszkę bądź sterylną ściereczkę. Makijaż można wykonać dopiero następnego dnia po zabiegu. W przypadku zabiegu na brzuch konieczne jest założenie luźnej odzieży, bez paska. Opatrunek jest zalecany jedynie na miejsca, które są poddawane mechanicznym otarciom np. pod ramiączka od stanika.
Przeciwwskazania to: ciąża, choroba nowotworowa, otwarte rany lub zmiany chorobowe skóry w miejscu wykonywania zabiegu, wszczepione urządzenia elektryczne, zaburzenia krzepliwości krwi, przechodzona właśnie terapia przeciwzakrzepowa, skłonność do powstawania keloidów
Zabiegi wykonuje się w odstępach 4 tygodniowych. Skora między jednym, a drugim zabiegiem musi być całkowicie wygojona.
Opuchlizna powinna ustąpić do 48h po zabiegu.
Zabieg INFINI® wykonywany jest głowicą MFR, przystosowaną do punktowego, przestrzennego działania dzięki wyposażeniu w 49 izolowanych mikroigieł, sięgających do 3,5 mm w głąb skóry. Mikroigły pokryte są warstwą złota i silikonu, wnikają w kolejne warstwy skóry i doprowadzają tam energię pola RF, co umożliwia agresywne działanie podskórne o wyjątkowej skuteczności i bardzo krótkim czasie gojenia. Podczas zabiegu końcówki mikroigieł, po przekłuciu skóry, są podgrzewane. Bezpośrednim efektem są pozostawione pod skórą punkty koagulacji i przegrzania, które zapoczątkowują proces odnawiania włókien kolagenowych.
W zależności od skali problemu i oczekiwań pacjenta kuracja obejmuje od 3 do 6 zabiegów.
Czas zabiegu jest uzależniony od obszaru na jakim jest wykonywany zabieg. Zazwyczaj 30-120 minut.
Cały proces remodelingu podskórnego kolagenu następuje przez kilka kolejnych tygodni po zabiegu. W tym czasie dochodzi do stymulacji powstawania nowego kolagenu, skręcania się i zagęszczania jego włókien oraz budowania między nimi nowych wiązań. Skóra staje się przez to gęstsza, jędrniejsza i sprężysta. Efekt termoliftingu narasta stopniowo przez trzy miesiące po zabiegu
Zabiegowi INFINI® można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu.

IPL Photoderm Vasculight - lampa zamiast lasera. Jest to intensywne źródło światła (IntensePulsedLight) emitujące szerokie spektrum fal selekcjonowanych w zależności od potrzeb za pomocą wymiany filtra w aplikatorze. Promieniowanie nie przerywając powierzchni skóry dociera w głąb naczynka, gdzie jest absorbowane przez hemoglobinę. Kumulujące się ciepło uszkadza komórki wyściełające wnętrze naczynia krwionośnego powodując jego zamknięcie.
Naczynka są zamykane IPL Photoderm Vasculight - lampa zamiast lasera. Jest to intensywne źródło światła (IntensePulsedLight). Przy głębszych naczynkach do średnicy 4mm konieczne jest zastosowanie lasera Nd-Yag 1064nm.
Niestety nie można. Zabieg nie należy do bezbolesnych, natomiast znieczulenie powoduje obkurczenie naczyń krwionośnych co nie jest wskazane do tego zabiegu.
W zależności od obszaru, na który działamy oraz rodzaju naczynek może wystąpić obrzęk, niekiedy powierzchowne strupki.
Efekty nie zawsze są widoczne natychmiast. Niektóre zmiany wchłaniają się nawet kilka tygodni. Naczynko zaraz po zabiegu może być nawet ciemniejsze, a przez to bardziej widoczne.
Jest to uzależnione od wielkości oraz głębokości naczynka. Niektóre naczynia zamykają się po pierwszym zabiegu, inne wymagają kolejnego. Następny zabieg należy wykonać nie wcześniej niż po 4 tygodniach.
Do pielęgnacji skóry naczyniowej zaleca się stosowanie preparatów z witaminą K, kremy usprawniające mikrokrążenie np. Rosacure Fast. Należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną (SPF 50+).
Po zabiegu należy ochładzać skórę. Przez 24-48h po zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, nie korzystać z gorących kąpieli oraz sauny i masaży
Przeciwwskazaniem do zabiegu zamykania naczynek jest zażywanie leków fotouczulających, opalona skóra, rozrusznik serca, ciąża, nadwrażliwość na światło, schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej, choroby nowotworowe, uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu.
Zabiegów zamykania naczynek nie wykonuje się w okresie dużego nasłonecznienia ze względu na ryzyko powstawiania przebarwień
Jeśli cera jest podatna na pęknięcia naczyń krwionośnych i będzie często narażona na czynniki sprzyjające pękaniu np. intensywne zimno (przemrażanie), zbyć częsty i męczący wysiłek fizyczny może się zdarzyć, że naczynka pękną.
Cena zamykania naczynek jest uzależniona od ich ilości oraz obszaru na jakim jest wykonywany zabieg.
Tak. Do zamykania naczynek na nogach stosujemy laser Nd-Yag 1064nm
Zabieg zamykania naczynek trwa od kilku sekund do kilkunastu minut.
Przez około 48h w miarę możliwości należy powstrzymać się od wyjazdów. Zmiana ciśnienia zmniejszy efektywność wykonanego zabiegu.

W Consensus med usuwanie zmian skórnych poprzedza zawsze konsultacja lekarska - z lekarzem chirurgiem bądź dermatologiem. Na życzenie Pacjenta lub po zaleceniu lekarskim najpierw wykonujemy badanie dermatoskopowe. Istnieje również możliwość przy wycięciu chirurgicznym zbadania zmiany histopatologicznie.
Laserem co2 usuwamy: włókniaki, naczyniaki rubinowe, brodawki wirusowe (“kurzajki”), brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste), niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki) oraz niektóre blizny.
Tak. Podczas jednej wizyty można usunąć kilka zmian skórnych jednocześnie.
Zabieg jest bardziej bolesny w miejscach mocniej ukrwionych tj. ręce, stopy, okolice płciowe. Wtedy zostaje zastosowane znieczulenie miejscowe podane śródskórnie lub podskórnie. Jest to najmniej przyjemny etap zabiegu, potem zabieg jest bezbolesny. W przypadku bardzo powierzchownych nielicznych zmian (np. brodawki płaskie, naczyniaki rubinowe) nie jest konieczne znieczulenie, wówczas w trakcie zabiegu odczuwa się ciepło i delikatne pieczenie.
Przeciwwskazaniem jest aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka) oraz skłonność do keloidów lub blizn przerosłych.
Tak. Jeśli istnieje konieczność wykonania takiego zabiegu.
Tak można, ponieważ chromoforem dla tego lasera nie są barwniki takie jak melanina i hemoglobina, a woda.
Na usuwaną narośl lekarz kieruje promień lasera, który w zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową powoduje jej bezkrwawe odparowanie. Bezkontaktowość zabiegu i towarzysząca mu w miejscu naświetlania wysoka temperatura zapewniają jego sterylność. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.
Zmiana jest usuwana w całości. Ingerencja laserem nie jest głęboka ze względu na ryzyko powstania blizn. Jeśli więc zmiana odrośnie znaczy, że była głęboko ukorzeniona, wymaga ona wtedy powtórnej wizyty tzw. poprawki, która w okresie do 3 miesięcy zostanie wykonana bezpłatnie (oczywiście jeśli zmiana odrośnie dokładnie w tym samym miejscu).
Całkowity proces gojenia się skóry to czas od kilku (2-3) dni do 3-4 tygodni.
Po zabiegu można wrócić od razu do codziennych zajęć. Jeśli zmiana była głęboka i w miejscu utrudniającym np. chodzenie, okres gojenia się ranki to 2-3 dni.
Tak. Usuwaniem wrastającego paznokcia w Consensus med zajmuje się lekarz chirurg.
Koszt zszycia lub zmniejszenia dziurki po kolczyku to 200-300zł (cena za 1 dziurkę)
Tak można. Zabieg poprzedza konsultacja lekarska podczas której lekarz kwalifikuje zmianę do usunięcia laserowo lub chirurgicznie.
W miejscach poddawanych zabiegowi skóra może przejściowo mieć inny kolor, zazwyczaj jasno różowy. Należy wówczas chronić, ją przed słońcem celem uniknięcia powstawania przebarwień. Po pewnym czasie ślad całkowicie zanika i nie pozostaje blizna.
: ranki po zabiegu można myć wodą z mydłem, powinno się także dezynfekować je preparatem spirytusowym. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym do niej powietrze. Jeśli jest Taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem. Całkowity proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni. Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.
Zabiegi laserem co2 można wykonywać u dzieci w wieku szkolnym.

Podczas zabiegu jest odczucie przykrego mrowienia lub parzenia. Przy wyższych energiach impulsu zastosowanie kremu znieczulającego na co najmniej 1 godzinę przed zabiegiem, znosi prawie całkowicie ból. W trakcie zabiegu skóra chłodzona jest zimnym powietrzem, co również wpływa na łagodzenie doznań w trakcie terapii.
Aby uzyskać zadowalający efekt należy wykonać od 3 do 5 zabiegów.
Bezpośrednio po zabiegu przez dwie trzy godziny odczuwalny jest dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Przez okres 2-3 dni występuje przemijający lekki rumień i obrzęk. Może pojawić się również niewielkie czasowe przyciemnienie skóry, które ustępuje w ciągu kilku dni, związane jest to z indywidualnymi właściwościami skóry. Powierzchowne złuszczanie naskórka jest efektem procesu odnowy.
Tak. Laser frakcyjny powoduje wyrównanie powierzchni skóry.
Technologia lasera frakcyjnego Mosaic jest stosowana do usuwania wszelkiego rodzaju blizn. W przeciwieństwie do peelingów laser frakcyjny Mosaic działa na głębsze struktury skóry powodując wyrównanie jej powierzchni.
Okres rekonwalescencji po zabiegu laserem frakcyjnym jest uzależniony od miejsca wykonania zabiegu. Jeśli było to zabieg np. na twarz – okres ten wynosi około 2-3 dni. Jeśli był to zabieg usuwania np. niewielkiej blizny – można powrócić do codziennych zajęć od razu po zabiegu.
Większość pacjentów widzi poprawę jakości skóry już po kilku dniach od zabiegu. W dużej części wynika to z pewnego obrzęku, który maskuje zmarszczki i blizny. To nie jest ostateczny efekt zabiegu - skórę uszkadza się szybko, ale na przetworzenie kolagenu potrzeba czasu(od 2 do 4 tygodni). Wtedy widoczne już są trwale efekty odnowy skóry. Odbudowa skóry będzie doskonale widoczna po 4-5 tygodniach od zakończenia serii 3-5 zabiegów. Przebudowa kolagenu będzie jednak trwała nadal, powodując wygładzanie i ujędrnianie skóry jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu
Ze względu na ryzyko powstania przebarwień zabiegów laserem frakcyjnym nie wykonuje się w czasie dużego nasłonecznienia.
Należy stosować zimne okłady dla zmniejszenia dolegliwości bólowych, często spryskiwać skórę wodą termalną. Nakładać cieniutką warstwą krem łagodzący np., Cicalfate, Alantan, Terproline EGF. Przez co najmniej dwa tygodnie bezwzględnie chronić skórę przed słońcem (SPF 50+). Nie przyśpieszać w żaden sposób złuszczania naskórka. Proces musi odbyć się naturalnie, nie należy skubać, trzeć lub drapać skóry w miejscu gdzie został przeprowadzony zabieg. Skóra w miejscu wykonania zabiegu powinna być zawsze czysta i sucha. Po zabiegu nie należy narażać skóry na kontakt z jakąkolwiek szorstką powierzchnią lub ubraniem. Skóra nie powinna być uciśnięta.
Ciąża, skłonność do tworzenia bliznowców, zażywanie leków uwrażliwiających na światło, choroba nowotworowa, aktywna opryszczka, stosowanie leków immunosupresyjne, izotretrinoina doustna co najmniej 6 miesięcy od zakończenia kuracji, izotretrinoina miejscowa 1 miesiąc od zakończenia terapii, alergia na lokalne znieczulenia, świeże rany, które mogą krwawić, zmiany wywołane cukrzycą, chemioterapią, radioterapią.
Zabiegi (naświetlanie laserem) trwają od 10 do 60minut, w zależności od powierzchni zabiegu. Planując wizytę w Instytucie, trzeba uwzględnić czas na przygotowanie skóry, ewentualne znieczulenie i na schłodzenie skóry po zabiegu.

Zabieg Dermafrac polega na wykonywaniu ręczną głowicą zakończoną rolką z mikroigłami drobnych nakłuć, które odbierane są jako impuls do natychmiastowej naprawy i odbudowy skóry. Utworzone w ten sposób mikrokanały tworzą ścieżki dzięki którym mamy możliwość jednoczasowego wprowadzania substancji aktywnych do głębiej położonych warstw skóry co pozwala osiągnąć optymalną skuteczność zabiegu. Wzmocnienie efektu odmłodzenia skóry uzyskuje się dzięki specjalnie opracowanym koktajlom o działaniu przeciwzmarszczkowym, przeciwtrądzikowym, nawilżającym i rozjaśniającym przebarwienia.
Jest to zabieg nie wymagający znieczulenia.
Zalecane jest wykonanie 3-5 zabiegów w serii w odstępach 7-10 dni.
Przeciwwskazaniami do zabiegu są alergie skórne, choroby autoimmunologiczne, skłonność do bliznowców, aktywna opryszczka, ciąża i okres karmienia piersią, leczenie retinoidami doustnymi (przerwa 6 miesięcy) lub miejscowymi (przerwa 3 miesiące), krioterapia (przerwa 6 miesięcy), zabiegi chirurgiczne w polu zabiegu (przerwa 2 miesiące), nowotwory i stany przednowotworowe skóry, uszkodzenia skóry na obszarze zabiegu.
Zabieg dermafrac powoduje redukcję zmarszczek, przywraca jędrność skóry oraz głęboko nawilża. Mikronakłucia stymulują skórę co prowadzi do zagęszczenia naskórka, wspomaga leczenie blizn potrądzikowych, usuwa drobne przebarwienia i rozstępy.
Zabieg nie wymaga rezygnacji z codziennych zajęć, może natomiast wywołać lekkie zaczerwienie skóry, po którym następnego dnia nie będzie jednak śladu. Po zabiegu należy myć skórę neutralnymi preparatami, nawilżać i chronić ją przed działaniem słońca, unikając opalania i stosując kremy z wysokim filtrem przez tydzień po zabiegu.
Pozytywne zmiany na skórze widoczne są od razu po zabiegu, a po kilku dniach skóra stanie się wyraźnie rozjaśniona i delikatna w dotyku.
Zabieg Cryolift polega na wprowadzaniu za pomocą głowicy osiągającej temperaturę - 15 stopni C aktywnych składników (np. takich jak NCTF) w postaci żelu w głąb skóry. Zimno wpływa bezpośrednio na poprawę mikrokrążenie w skórze. Szybkie oziębienie danej okolicy wywołuje ruch naczyń krwionośnych. Najlepsze efekty uzyskujemy na twarzy, szyi, dekolcie, biuście i pośladkach działając na miejsca, w których występują zmarszczki lub skóra traci swoją jędrność, staje się wiotka i opada.
Efekt wygładzenia skóry jest natychmiastowy. Skóra zyskuje promienny i młodszy wygląd, staje się bardziej jędrna i gładka, oznaki starzenia (zmarszczki, przebarwienia, nierówności) ulegają zmniejszeniu.
Przeciwwskazania do zabiegu cryolift to ciąża, opryszczka, przeziębienie, mocno unaczyniona skóra, problemy z zatokami oraz silne migreny.
Nie. Zabieg nie wymaga przygotowania, jest to tzw. „zabieg koktajlowy” idealny przed „ważnym wyjściem”.
Zabieg ten jest wyjątkowo delikatny. Klapki głowicy, którą wykonywany jest zabieg, poruszają się z regulowaną częstotliwością, a ich ruch wymusza regulowane na kilku poziomach podciśnienie. Dzięki możliwości zaprogramowania siły podciśnienia i częstotliwości zabiegi takie jak drenaż, wygładzanie, czy ujędrnianie dostępne są dla każdego rodzaju skóry. Najniższa częstotliwość 4 Hz jest używana w drenażu, średnia częstotliwość 8 Hz wygładza linie i zmarszczki oraz przywraca skórze blask, wysoka częstotliwość 16 Hz pomaga w regeneracji dojrzałej, luźnej skóry i idealnie podkreśla kontury twarzy, technika Roll rozluźnia mięśnie twarzy oraz reguluje lokalne otłuszczenia np: podwójny podbródek, policzki.
Efekty widać już po pierwszym zabiegu: następuje wzrost elastyczności, wygładzenie konturów i poprawa wyglądu skóry. Zabieg endermolift likwiduje cienie pod oczami, drobne zmarszczki oraz leczy zatrzymanie wody.
Przeciwwskazania do wykonania tego zabiegu to: ogólne stany zapalne, infekcje, rumień słoneczny, obrzęk, stany zapalne skóry, opryszczka, trądzik zapalny, egzema, bielactwo, leczenie antykoagulantami, operacje plastyczne przebyte w ostatnich 6 miesiącach, botox w ostatnich 4 miesiącach, popękane i kruche naczynka, peeling chemiczny i dermabrazja (jeśli utrzymuje się jeszcze zaczerwienienie lub złuszczanie po tych zabiegach).
Dobraniem odpowiedniego peelingu zajmuje się lekarz dermatolog podczas konsultacji kwalifikującej do zabiegu. Peeling jest dobierany odpowiednio do rodzaju skóry Pacjenta
Tak peelingi medyczne wykonuje doktor dermatolog lub magister kosmetolog. Są to wysoce wykwalifikowane i odpowiednio przeszkolone osoby z ogromną wiedzą na temat wykonywanych zabiegów.
Ciąża i okres karmienia piersią, zmiany zapalne na skórze ( trądzik jest wyjątkiem), infekcja (opryszczka), skłonność do bliznowacenia, reakcje alergiczne na składniki peelingu, przyjmowanie isotretynoiny (zabieg można wykonać ok.6 miesięcy po zakończeniu terapii).

Spectra Peel (Laser Peel) to peeling laserowy – zabieg estetyczny, który znacząco poprawia kondycję skóry Zabieg daje świetne rezultaty w przypadku poszerzonych porów, aktywnego trądziku, redukcji zmarszczek oraz usuwaniu zmian typu ostudy.
Zabieg Spectra Peel trwa 60 minut.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Spectra Peel są: leki światło-uczulające, opalona skóra, rozrusznik serca, ciąża, nadwrażliwość na światło, schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej, choroby nowotworowe, uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu.
Skóra po zabiegu zaczerwieni się, może wystąpić obrzęk. Jeśli występują zaskórniki stan skóry po zabiegu może ulec chwilowemu pogorszeniu, skóra będzie się oczyszczać. Zaczerwienienie powinno ustąpić po 2-3 dniach.
Skórę należy pielęgnować kremem nawilżającym, przyspieszającym regenerację naskórka np. Cicalfate. Nie zaleca się do czasu wygojenia skóry uczęszczania na basen, saunę. Konieczna jest ochrona przeciwsłoneczna filtrami SPF 50+.
Aby zabieg był bardziej komfortowy zaleca się wykonanie nieczulenia w postaci posmarowania miejsca zabiegowego kremem emla.
Tak, zabieg nie wymaga zwolnienia z codziennych zajęć.
Laser Peel wykorzystuje fototermiczną stymulację naskórka i skóry właściwej, łagodnie ogrzewając i złuszczając wierzchnią warstwę skóry. Dwustopniowy proces odnawiania skóry daje świetne rezultaty w przypadku poszerzonych porów, aktywnego trądziku, skóry łojotokowej, redukcji drobnych zmarszczek (odmładzanie skóry),
Zalecane jest wykonanie 2-5 zabiegów w serii, w zależności od nasilenia problemu.

Po zabiegu skórę chłodzimy zimnymi kompresami żelowymi. Do czasu aż podpiekanie stanie się mało uciążliwe. W razie konieczności pielęgnujemy skórę kremem nawilżającym oraz przyspieszającym regenerację naskórka np. Cicalfate. Po zabiegu nie wolno korzystać z basenu, sauny, robić gorących kąpieli w wannie dopóki skóra się nie wygoi. Miejsce narażone na działanie promieni słonecznych chronimy filtrem 50+. Przez co najmniej 24-48h po zabiegu nie należy stosować w miejscu poddanym zabiegowi, produktów perfumowanych lub zawierających alkohol. Przez minimum tydzień po zabiegu nie należy stosować żadnych ścierających lub złuszczających peelingów.
Tak, można usunąć takie przebarwienia stosując laser Q-Switch Spectra.
Zabiegi są w zasadzie bezbolesne, bardziej wrażliwi Pacjenci mogą odczuwać niewielkie kłucie lub pieczenie. Poddanie się zabiegowi nie wymaga również brania urlopu - po zabiegu jedynym widocznym efektem ubocznym jest zaczerwienienie, które ustępuje w ciągu kilku godzin. Do zabiegu można wykonać znieczulenie miejscowe.
Po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i obrzęknięta. Stan ten powinien ustąpić w ciągu 2-3 dni.
Przez minimum 6 miesięcy po zabiegu nie można wystawiać się na ekspozycję promieni UV. Jeśli skóra ma skłonności do odbarwiania się należy stosować wysoką ochronę przeciwsłoneczną 50+ nawet przez cały rok.
W zależności od rodzaju oraz wielkości przebarwień zalecane jest wykonanie 2-5 zabiegów.
Skórę należy pielęgnować kremem nawilżającym, przyspieszającym regenerację naskórka np. Cicalfate. Nie zaleca się do czasu wygojenia skóry uczęszczania na basen, saunę. Nie należy stosować peelingów złuszczających. W dniu zabiegu nie należy korzystać z gorących kąpieli.
Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu Spectra Peel są: leki światło-uczulające, opalona skóra, rozrusznik serca, ciąża, nadwrażliwość na światło, schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej, choroby nowotworowe, uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu.
Zabiegu laserowego na przebarwienia nie wykonuje się w okresie największego nasłonecznienia (okres wakacyjny). Najlepszym okresem na usuwanie przebarwień jest czas od jesieni do wiosny.

Tatuaże usuwamy laserem neodymowo-yagowym Q-Switch SPECTRA. Jest to jeden z najnowocześniejszych laserów, stosowany z powodzeniem w ośrodkach medycyny estetycznej na całym świecie.
Światło emitowane przez laser używane jest w celu zniszczenia barwnika. Powierzchnia skóry jest „przeźroczysta” dla emitowanego światła, podczas gdy cała energia jest skupiona i pochłaniana przez barwnik. Pigment ulega rozbiciu na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu.
Laserowe usuwanie tatuażu w Instytucie Consensus med. odbywa się pod okiem wykwalifikowanego personelu oraz pod opieką lekarza. Jest to zabieg całkowicie bezpieczny.
O tym ile zabiegów należy wykonać oraz jak będzie wyglądało miejsce po usuniętym tatuażu decyduje: rodzaj barwnika, głębokość wykonanego tatuażu, sposób wykonania tatuażu, miejsce w którym został wykonany tatuaż, predyspozycji osobniczych pacjenta. Średnio wykonuje się 3-5 zabiegów w odstępach co 4-8 tygodni. Gdy zaistnieje taka potrzeba do laseroterapii zostaje włączony laser frakcyjny, który spłyca barwnik i jest on łatwiejszy do usunięcia. Są wtedy wykonywane tzw. zabiegi uzupełniające wykonywane bezpłatnie.
Cena za zabieg jest uzależniona od wielkości tatuażu.
Głównymi przeciwwskazaniami do zabiegu są: leki światło-uczulające, opalona skóra, rozrusznik serca, ciąża, nadwrażliwość na światło, schorzenia bakteryjne i wirusowe w fazie aktywnej, choroby nowotworowe, uszkodzenia skóry w miejscu zabiegu.
Wzmożona aktywność fizyczna przez 24-48h po zabiegu nie jest wskazana. W następnych dobach nie ma przeciwwskazań do ćwiczeń, należy jednak zadbać aby skóra w miejscu poddanym zabiegowi nie była narażana na urazy lub otarcia. Z wyjściem na basen należy się wstrzymać do wygojenia się rany (jest to kwestia indywidualna).
Laser Q-switch Spectra działa podskórnie na barwnik, nie pozostawiając na skórze żadnych blizn.
Zgodnie z zaleceniami specjalisty wykonującego zabiegi, zazwyczaj co 4-8 tygodni.
Laser Q-Switch Spectra działa znacznie szybciej niż dotychczas dostępne na rynku. Już w czasie zabiegu można zaobserwować jak barwnik znika pod wpływem laserowej wiązki światła. Pełny efekt zabiegu pojawia się wraz z gojeniem się skóry ponieważ laser działa pod skórą jeszcze do miesiąca czasu po zabiegu.
Przez okres 6 miesięcy po wykonaniu zabiegu należy unikać słońca oraz wizyt w solarium – ekspozycja na promienie UV znacznie zwiększa ryzyko wystąpienia przebarwień. Na okolicę poddaną zabiegowi zawsze należy nakładać krem z wysokim filtrem (minimum 50SPF).
W trakcie zabiegu impulsy odczuwane są jako mocne uderzenia ‘’z gumki’’, skóra podpieka, staje się obrzęknięta i zaczerwieniona, niekiedy powstają krwawe podbiegnięcia. Zabieg w zależności od umiejscowienia tatuażu jest mniej lub bardziej bolesny. Aby zabieg był bardziej komfortowy istnieje możliwość wykonania przed zabiegiem znieczulenia miejscowego w postaci posmarowania miejsca zabiegowego kremem emla.

+18 Jest to zabieg skierowany zarówno dla kobiet przed menopauzą, jak i po niej.
Zabiegi można wykonywać na wszystkich pacjentkach karmiących piersią.
Sześć tygodni od przebiegającego bez komplikacji porodu drogą naturalną. Do tego czasu wszelkie zmiany w pochwie uległy już zagojeniu, a reakcja tkanek na zabieg ThermiVa jest doskonała.
Gdy wyniki badania cytologicznego wymazu z pochwy są prawidłowe, można wykonywać zabiegi ThermiVa. Przed zabiegiem należy przedstawić badanie cytologiczne nie starsze niż rok
• Kobiety borykające się z problemem zwiotczenia pochwy lub odczucia rozluźnienia czy ocierania. • Kobiety niezadowolone z wyglądu swoich warg sromowych większych, szczególne podczas noszenia stroju kąpielowego, stroju sportowego, legginsów, dżinsów, itp. • Kobiety doświadczające jakichkolwiek dysfunkcji podczas stosunku czy mające problem z osiąganiem orgazmu. • Kobiety doświadczające problemów z utrzymaniem się tamponów w drogach rodnych lub doświadczające wypadnięcia narządów jamy miednicy, np. pęcherza moczowego czy prostnicy. • Kobiety borykające się z problemem wypływania moczu czy wysiłkowego nietrzymania moczu. • Kobiety cierpiące na suchość w pochwie lub w okolicach warg sromowych (zanikowe zapalenie pochwy) wynikające ze zmian menopauzalnych.
Nie. Zabieg jest odczuwalny jako komfortowe uczucie ciepła. Znieczulenia nie wykonuje się także aby pacjentka mogła odczuwać ciepło i je kontrolować. Często odczucia porównywane są z masażem gorącymi kamieniami.
Około 10-15 minut przy redukcji warg sromowych większych oraz 15-20 minut przy zwiększaniu napięcia pochwy. Protokół obejmuje trzy zabiegi, wykonywane w odstępach miesiąca.

Thermolifting Zaffiro jest zabiegiem całkowicie bezbolesnym i nie wymaga znieczulenia miejscowego
Zaffiro to urządzenie emitujące promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800 nm). Podczas zabiegu dochodzi do kontrolowanego podgrzania głębokich warstw skóry właściwej, do ok. 65 st. C. Jednocześnie wierzchnie warstwy skóry są chłodzone, aby zabieg był w pełni komfortowy. Efekt termiczny w warstwach dolnych powoduje nagłe podrażnienie włókien kolagenowych, które kurczą się do pierwotnej długości. Skóra natychmiast zagęszcza się, zostaje ujędrniona, bardziej ściągnięta. Zabieg natychmiast zwiększa napięcie i elastyczność, a tym samym powoduje usuwanie zmarszczek. Rezultaty są widoczne gołym okiem już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu. Długofalowym skutkiem zabiegu, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich produkcja zostaje zwiększona o około 30%, co pogłębia efekt liftingu.
W efekcie zabiegu zaffiro skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie i elastyczność. Długofalowym skutkiem zabiegu, jest również pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Ich produkcja zostaje zwiększona o około 30%, co pogłębia efekt liftingu. Następstwem działania zaffiro jest wygładzenie zmarszczek i uzyskanie efektu odmładzającego, który poprawia kondycję skóry twarzy i ciała.
U niektórych pacjentów efekt odmłodzenia widoczny jest już po pierwszym zabiegu. Natomiast pełny rezultat uwidocznia się w okresie od 3 do 6 miesięcy po przeprowadzeniu terapii. Efekty zabiegu w zależności od właściwości skóry i jej wieku utrzymują się od 1 roku do 3 lat.
Efekt jest widoczny już po pierwszym zabiegu. Aby był on pełny i długotrwały zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w serii w odstępach 4 tygodniowych.
Przeciwwskazania do zabiegu zaffiro to: ciąża i okres karmienia piersią, choroby nowotworowe, elektroniczne i metalowe implanty, rozrusznik serca, choroby autoimmunologiczne, otwarte rany w miejscu wykonywania zabiegu, znaczna nadwaga lub skacząca waga, pacjenci stosujący niesterydowe leki przeciwzapalne lub sterydy, przebyty zabieg złotych nici, okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (np. Botox, Restylane).
Skóra po zabiegu może być jedynie lekko zaróżowiona, rozgrzana, może także występować uczucie towarzyszące lekkiemu opaleniu skóry na słońcu. Nie wymaga ona specjalnej pielęgnacji pozabiegowej. Uzupełnieniem zabiegu Zaffiro jest stosowanie preparatu pielęgnacyjnego w postaci serum z Wit C.
Zabieg nie wymaga specjalnego przygotowania ze strony Pacjenta. Thermolifting Zaffiro to tzw. zabieg lunchowy - po jego przeprowadzeniu można od razu wrócić do normalnej aktywności.

Nie. Zabiegi laserowe wykonuje się w okresie małego nasłonecznienia. Skóra po zabiegu laserowym jest podatna na powstawanie przebarwień dlatego nie można narażać jej na działanie promieni UV.
Nie, aparat ortodontyczny nie jest przeciwwskazaniem do zabiegów
Znieczulenie miejscowe w postaci posmarowania miejsca zabiegowego kremem emla należy nałożyć na około 40-60 min przed zabiegiem.
Same konsultacje lekarskie w Instytucie Consensus med są płatne. Natomiast jeśli w dniu konsultacji zostaje wykonany zabieg, w takiej sytuacji konsultacja jest gratis.
Zabiegi w Consensus med przeprowadza wysoce wykwalifikowany i przeszkolony personel, lekarze oraz mgr kosmetologi i fizjoterapii
Aby dobrać odpowiedni zabieg na przebarwienia należy ustalić przyczynę ich powstawania. Zabiegi, które można wykonać na likwidację przebarwień to: laser spectra, laser frakcyjny Mosaic, kuracja dermamelan, mikrodermabrazja.
W zależności od głębokości oraz wielkości rozstępów zgodnie z zaleceniami lekarza można wykonać laser frakcyjny lub zabieg INFINI®.
W Consensus med do leczenia rumienia napadowego stosowane są zabiegi IPL Photoderm Vasculight.
Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych. Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły. Podczas jednego zabiegu wykonuje się około kilkunastu wkłuć bardzo cienką igłą. Jest to praktycznie bezbolesne. Przeważnie nastrzykiwaniem obejmuje się wybraną część nogi, np. udo, czy podudzie. Zabieg trwa zwykle około pół godziny.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest w niektórych przypadkach stosowanie terapii hormonalnej, alergia na środki obliterujące, ciężkie choroby układowe, krytyczne zakrzepice żył powierzchownych i głębokich, miejscowa lub ogólna infekcja, niedokrwienie kończyn z powodu zaawansowanej miażdżycy lub zmian cukrzycowych, ciąża w I trymestrze lub po 36 tygodniu, obrzęki podudzi, ogólny zły stan zdrowia, choroby krwi – trombofilie.
Jest to nowoczesna i małoinwazyjna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu jednorazowych narzędzi mikrochirurgicznych. Polega na 2-3 mm nacięciach skóry, wypreparowaniu, podwiązaniu i odcięciu zmienionego odcinka żyły. Miejsce po nacięciach zamyka się plastrami (striper) lub pojedynczymi cienkimi szwami.
Zabiegu nie wykonuje się u kobiet w ciąży i karmiących oraz u osób z chorobą nowotworową. O przeprowadzenie zabiegu każdorazowo decyduje lekarz.
Po zabiegu pacjenci mogą i powinni normalnie, ale nie forsownie chodzić - normalna aktywność fizyczna jest możliwa od razu po powrocie do domu. Powrót do pracy jest możliwy jest następnego dnia po zabiegu. Po zabiegu występuje krwiak uda oraz siniaki, które całkowicie wchłaniają się w ciągu kilku tygodni. Dolegliwości bólowe są umiarkowane, najbardziej nasilone około 4 dnia po zabiegu. Zastosowanie ibuprofenu lub innych leków przeciwbólowych oraz żeli heparynowych na żylaki, w zupełności pozwala opanować te dolegliwości.
Nie. Zabiegów laserowych nie wykonuje się w ciąży
Czas jaki należy odczekać zależy od rodzaju zażywanego leku, zazwyczaj jest to około 2 tygodnie odstępu od ostatniej dawki.
Zabiegi które można wykonać w ciąży to: endermolift, cryolift, mikrodermabrazja.