YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Wbrew zmarszczkom

Gładkość

Z upływem lat cera wydaje się szara i ziemista, a skóra zmęczona i szorstka. Aby poprawić jej funkcjonowanie, trzeba przywrócić równowagę pomiędzy warstwą żywą, a warstwą rogową naskórka, która z wiekiem zaczyna dominować. Wyregulowanie podziałów komórkowych obkurczy pory i nada skórze blasku. Najłatwiej to osiągnąć wykonując peeling kwasami owocowymi, chemicznymi, mechanicznymi (mikrodermabrazja) i Laser Peel. Zabiegi złuszczą i napną skórę, usuną drobne zmarszczki, wyrównają koloryt i zmniejszą pory.

Chcąc dodatkowo zwiększyć aktywność fibroblastów, warto przeprowadzić zabieg laserem frakcyjnym lub zastosować Thermolifting Zaffiro, wykorzystujący daleką podczerwień.

Zabiegi te można łączyć z mezoterapią, preparatami z kwasem hialuronowym lub koktajlami zawierającymi witaminy, minerały, aminokwasy i kwasy nukleinowe.

Kropka nad „i” będzie kwas hialuronowy, który nawilży i wypełni ubytki, kwas polimlekowy, który zregeneruje i poprawi rysy twarzy oraz jej owal, lub toksyna botulinowa, która wygładzi zmarszczki i zapewni efekt liftingu. Ważna jest pielęgnacja domowa – regularne używanie profesjonalnych kosmetyków podtrzymujących efekty zabiegów w gabinecie.

Nawodnienie

Z upływem lat płaszcz hydrolipidowy na powierzchni skóry przestaje w wystarczającym stopniu chronić ją przed utratą wody. Dodatkowo zmniejsza się ilość wielocukrów ją wiążących. Dochodzi do stopniowego spadku aktywności gruczołów łojowych i potowych. Skóra potrzebuje szczególnej troski i głębokiego nawilżenia.

Najtańsza kuracja przeciwzmarszczkowa to wypijanie co najmniej 2 litrów płynów dziennie i raz do roku dopieszczenie skóry kuracją preparatami z olejem z wiesiołka lub kwasem hialuronowym, witaminami i minerałami.

W gabinecie wykonamy zabiegi głęboko nawilżające. Wprowadzimy do głębszych warstw skóry substancje regenerujące i nawadniające. Można to przeprowadzić za pomocą mezoterapii igłowej, bezigłowej (Cryolift) lub mikronakłuć, wykonywanych w podciśnieniu urządzeniem DermaFrac. Efekty zabiegów intensywnie nawilżających wzmocni poprzedzające je złuszczanie dobrane do rodzaju skóry. Usunięcie zrogowaciałego naskórka i rozluźnienie połączeń międzykomórkowych zapewni głębsze wnikanie dobroczynnych substancji.

Zmarszczki i bruzdy

Kluczową rolę w procesie starzenia się skóry odgrywają komórki tzw. fibroblasty. Produkują one między innymi kolagen (stanowiący około 70% suchej masy skóry) i elastynę (3%) oraz składniki macierzy pozakomórkowej, wśród których ważne miejsce zajmuje kwas hialuronowy. Utworzone z kolagenu i elastyny włókna budują w skórze swoiste rusztowanie, które sprawia, że jest ona elastyczna i odporna na rozciąganie. Z kolei kwas hialuronowy, dzięki zdolności wiązania dużych ilości wody, zapewnia skórze odpowiednie nawilżenie. Z wiekiem metabolizm fibroblastów ulega spowolnieniu. Szacuje się, że z każdym rokiem ilość kolagenu w skórze spada o około 1%. Pozostałe włókna kolagenowe stają się twarde, sztywne i pofałdowane, natomiast włókna elastyny ulegają pofragmentowaniu i zniekształceniu. Zmniejsza się także ilość i jakość kwasu hialuronowego, spada synteza ceramidów (substancji lipidowych uszczelniających naskórek), ograniczeniu ulega produkcja potu i łoju, co łącznie doprowadza do odwodnienia skóry. Z wiekiem skóra staje się cieńsza, mniej elastyczna, słabiej napięta, wysuszona i pomarszczona.

Pierwsze zmarszczki pojawiają się już około 25.-30. roku życia. Określane są jako zmarszczki mimiczne, ponieważ powstają w związku z ruchem mięśni mimicznych twarzy, np. kiedy marszczymy brwi lub się śmiejemy. Są to np. zmarszczki wokół oczu, powszechnie określane jako „kurze łapki" czy pionowe i poziome zmarszczki czoła. Z czasem uwidaczniają się zmarszczki nie związane z mimiką, utrzymujące się także w czasie spoczynku - zmarszczki statyczne, np. pogłębione bruzdy nosowo-wargowe czy zmarszczki wokół ust.