YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Idealny kolor

Naczynia

Zmiany naczyniowe to teleangiektazje, rumień, naczyniaki, “pajączki”, nadmierne rumienienie się, poszerzone naczynia na nogach, dekolcie i szyi.

Zmiany naczyniowe to mogą być wrodzone lub pojawiać się z upływem lat wraz ze zmniejszaniem się elastyczności naczyń krwionośnych. Na powierzchni skóry widoczne są czerwone lub niebieskie siateczki lub pojedyncze naczynka. Pojawiający się na twarzy rumień znacznie utrudnia życie i zdradza emocje. Nie wierz, że samo przejdzie, a pajączki i rumień znikną! Z czasem może dojść do zaburzeń mikrocyrkulacji krwi i pojawienia się nie tylko problemów estetycznych, ale też zdrowotnych, dotyczących szczególnie twarzy, dekoltu i nóg.

W leczeniu zmian naczyniowych wykorzystuje się najnowsze osiągnięcia laseroterapii. Energia świetlna jest pochłaniana przez komórki hemoglobiny w naczyniach krwionośnych i zamieniana na ciepło. Wysoka temperatura powoduje obkurczenie i zamknięcie naczynka. Dobrze dobrana długość fali, czas trwania impulsu i średnica plamki lasera sprawią, że zabieg będzie skuteczny, a skóra wokół naczynka nie zostanie uszkodzona. Tu liczy się doświadczenie lekarza, jakość i precyzja urządzenia.

Równie skuteczne jak lasery, a w niektórych przypadkach wręcz niezastąpione, są urządzenia IPL (IntensePulseLight). Skóra jest poddawana działaniu impulsów świetlnych, które wnikają głęboko pod jej powierzchnię. IPL świetnie wpływa nie tylko na „pajączki”, ale także na rumień, nadmierne czerwienienie się i na poprawę kondycji skóry.

Urządzenia wysokiej jakości muszą posiadać wymienne filtry, pozwalające wybrać konkretną długość światła (większość popularnych IPL emituje tylko jego szerokie spektrum, bez możliwości regulacji). Wysoka jakość sprzętu pozwala znacznie ograniczyć ilość koniecznych zabiegów i minimalizuje ryzyko oparzeń.

Zamykanie naczyń to także skuteczna metoda leczenia pierwszej fazy trądziku różowatego oraz zaczerwienień po bokach szyi – zaburzeń naczynioruchowych spowodowanych problemami w gospodarce hormonalnej organizmu u kobiet w okresie menopauzalnym. Jeżeli zmiany naczyniowe występują na podłożu chorób skóry, to zanim zaczniemy wykonywać zabiegi, zapewnimy Ci leczenie dermatologiczne, co zmniejszy ilość potrzebnych zabiegów i wzmocni skuteczność i trwałość efektów.

Jeśli niepokojące żyłki pojawiły się na Twoich nogach – nie jesteś sama. Na choroby układu naczyniowego kończyn dolnych cierpi niemal połowa populacji. Winni? Stres, niewłaściwa dieta i siedzący tryb życia.

Większość szpecących zmian możesz usunąć laserem i następnego dnia normalnie iść do pracy.

Jeżeli z jakichś powodów laseroterapia nie może być przeprowadzona, wykonujemy sklerotyzację – czyli zamykanie uszkodzonych naczyń przez wstrzyknięcie aktywnych substancji leczniczych, oraz miniflebektomię – czyli usuwanie ich przez maleńkie nacięcia w skórze. W walce ze wszystkimi naczynkami niezwykle ważne jest stosowanie się do zaleceń postępowania pozabiegowego i zasad profilaktyki.


Przebarwienia

W zależności od rodzaju i lokalizacji przebarwień, stosuje się różne metody ich usuwania. Spektakularnych efektów możesz się spodziewać po laseroterapii, IPL, peelingach oraz kuracji Dermamelanem zawierającym czynniki rozjaśniające. Ciekawą nowością jest DermaFrac ,wykonujący mikroukłucia i wprowadzający w podciśnieniu substancje wybielające.

Laseroterapia i IPL opierają się głównie na absorpcji promieniowania przez brązowy barwnik (melaninę) nagromadzony w plamach na skórze. W trakcie kontaktu z promieniowaniem laserowym lub światłem IPL nadmiar melaniny utlenia się i złuszcza. Jeśli plamki są bardzo płytkie, wystarczy peeling chemiczny lub laserowy.

Jeżeli zmianom towarzyszą poszerzone pory i pierwsze oznaki starzenia się skóry, lepszą metodą jest laser frakcyjny, który świetnie się też sprawdza przy usuwaniu trudnych przebarwień pozapalnych.

Laser Spectra jest skuteczna metodą w leczeniu ostudy (melasmy) – powszechnego, szpecącego problemu wielu kobiet. Wyniki badań potwierdzają bezpieczeństwo i skuteczność laseroterapii łączonej z mikrodermabrazją i leczeniem miejscowym specjalnymi preparatami pielęgnacyjnymi do skóry.

Efektywną terapią przeciw przebarwieniom hormonalnym jest Dermamelan. Intensywna kuracja trwa trzy tygodnie, ale poprawa widoczna jest niemal zawsze już po siedmiu dniach.

Jeżeli zmianom barwnikowym towarzyszą zmiany struktury skóry, jak np. w przypadku brodawek płaskich, odparowujemy zmianę wykonując delikatnie zabieg laserem CO2.

Każdorazowo usuwanie zmiany barwnikowej jest konsultowane z dermatologiem lub chirurgiem. W naszej klinice każda budząca wątpliwości zmiana skórna poddawana jest badaniu dermatoskopowemu, a po usunięciu jest badana histopatologicznie. Zalecamy także usuwanie zmian skórnych znajdujących się w miejscach narażonych na stałe podrażnianie. Warto nam zaufać – także, gdy chodzi o zdrowie.

Tatuaże i makijaż permanentny

Tatuaż to rysunek powstały w wyniku wprowadzenia drobin barwnika. Może być profesjonalny, amatorski lub może być makijażem permanentnym. Prawie każdy z nich da się usunąć. Aby uniknąć blizn i poparzeń, usuwanie tatuażu i usuwanie makijażu permanentnego należy wykonywać wybrać laserem w technologii q-switch.

Ultrakrótki, nanosekundowy impuls kumuluje energię do wartości pozwalających fizycznie rozdrobnić barwnik w czasie tak krótkim, że skóra nie doznaje żadnych obrażeń. Impulsy powodują mikroeksplozję barwnika, co jest widoczne jako krótkotrwałe uniesienie naskórka. Kolejne zabiegi usuwają kolejne warstwy pigmentu. O skuteczności zabiegu decyduje wiele czynników – kolor tatuażu, gęstość i głębokość zdeponowania barwnika, indywidualna reakcja na laser, wiek tatuażu. Czasem w miejscu barwnika pojawia się przemijające przebarwienie. Włączamy wtedy do terapii laser frakcyjny, który przyspiesza oczyszczanie się skóry. Usuwanie tatuażu i usuwanie makijażu permanentnego w Consensus med wykonujemy z wysoką skutecznością już od wielu lat

W przeciwieństwie do innych metod, laser q-switch nie powoduje powstawania blizn. Skóra pozostaje tak gładka, jaka była przed wizytą w salonie tatuażu.