YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Skóra bez skazy

Blizny

Tworzenie blizny jest częścią normalnego procesu gojenia się rany. Wiele blizn goi się i znika bez żadnej interwencji. Proces gojenia można wspomóc biostymulacją laserową, którą warto zastosować wkrótce po usunięciu szwów. Istnieją jednak blizny nieprawidłowe – twarde, czerwone, zgrubiałe – znacznie wykraczające poza obszar pierwotnego kształtu i rozmiaru rany. Stanowią nie tylko problem estetyczny, ale i zdrowotny. Mogą powodować przykurcze, ból i uciążliwe swędzenie. Niektóre z nich mogą ograniczać ruchomość stawów. Aby je zmiękczyć, używamy lasera frakcyjnego, czasem wspomagamy go Icoone. Ta ostatnia metoda ma znakomite zastosowanie przy usuwaniu lokalnych zgrubień, stwardnień i usztywnień tkanki łącznej powstałych po silnych urazach. W zakresie leczenia blizn współpracujemy z lekarzami chirurgami, ortopedami i fizjoterapeutami.

Dużym defektem estetycznym są też blizny zanikowe, które są w powierzchni skóry lub poniżej oraz blizny, które nie sprostały napięciu skóry i rozciągnęły się. Laser frakcyjny, laser CO₂, mikrodermabrazja, odpowiednia mezoterapia oraz Icoone są w stanie zdecydowanie poprawić ich wygląd.

Blizny potrądzikowe to problem wielu osób. Terapia jest trudna i długotrwała, ale daje dobre i trwałe efekty. Wykonuje się w niej przede wszystkim zabiegi laserem frakcyjnym i odpowiednie rodzaje peelingów. Jeżeli nierówną powierzchnię skóry pokrytej bliznami porównamy do dolin i gór, to można powiedzieć, że laser frakcyjny unosi „doliny”, a peelingi wygładzają „góry”. Terapię można wspomóc m.in. mezoterapią z preparatami regenerującymi skórę.

Cellulit - wygładź skórkę pomarańczy

Biodra i pośladki są naturalnym magazynem tkanki tłuszczowej. Jeśli jest jej za mało – przestajemy miesiączkować, jeśli za dużo – pośladki tracą kształt. Tu najczęściej dokucza nam cellulit, przymilnie nazywany pomarańczową skórką. Komórki tłuszczowe przerastają tkanką łączną, a to zaburza krążenie krwi i limfy, usuwanie toksyn i produktów przemiany materii.

Miejsca objęte cellulitem są gorzej ukrwione, dociera do nich mniej tlenu, metabolizm komórkowy jest upośledzony. Początkowo w tkance gromadzą się woda i toksyny, wtedy cellulit określa się jako wodny. Potem deformują się komórki tłuszczowe i powstaje cellulit tłuszczowy, którego zaawansowanie określa się trzema stopniami. Dla przykładu: w pierwszej fazie na udach nierówności widać dopiero, kiedy ściśnie się skórę palcami, w drugiej – rysują się one, gdy usiądziemy, w trzeciej – są widoczne przez cały czas.

Głównymi przyczynami powstawania cellulitu są uwarunkowania genetyczne, dieta zbyt bogata w węglowodany i cukry, nadwaga, brak ruchu, zaburzenia hormonalne i zbyt ciasne ubrania utrudniające cyrkulację krwi.

Jeśli chcesz wygładzić skórę na biodrach, udach i pośladkach, skorzystaj z naszych programów autorskich. Do walki z tym defektem stosujemy przede wszystkim mezoterapię połączoną z Icoone i odpowiednią pielęgnacją pozabiegową oraz dietę.
Proponowane wpisy:

Depilacja laserowa

Jeżeli uznamy, że przyszedł czas usunąć zbędne owłosienie, warto przeprowadzić depilację laserem aleksandrytowym 755 nm. Laser wyposażony jest w skaner, dzięki czemu zabiegi są szybkie i dokładne. Prowadzone są bezkontaktowo i nieinwazyjnie. Oprócz stosowania ochronnego żelu możliwe jest znieczulenie kremem i zastosowanie strumienia zimnego powietrza. Promieniowanie laserowe jest absorbowane przez brunatny barwnik – melaninę. Najłatwiej przeprowadzić skuteczną depilację laserową u osób o jasnej karnacji (mało melaniny w skórze) i ciemnych, bogatych w barwnik włosach. Promieniowanie laserowe sprawia, że wzrasta temperatura w mieszku włosowym i pozostałych strukturach odpowiedzialnych za wzrost włosa i są one trwale niszczone.

Cykl zabiegowy musi uwzględniać fazy wzrostu włosów. To właśnie od fazy wzrostu zależy, w jakim procencie włosy zostaną usunięte w czasie pierwszego zabiegu. W fazie aktywnego wzrostu znajduje się 30‑50% włosów. Wykonana na nich depilacja da wysoką efektywność. Po trzech‑pięciu zabiegach zostanie usuniętych około 90% zbędnego owłosienia. Pozostałe 10% to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, osłabione depilacją woskiem, depilatorem mechanicznym czy pęsetą. Ich usunięcie może wymagać przeprowadzenia kolejnych zabiegów depilacji. Jeśli nadmierne owłosienie ma podłoże hormonalne wykonuje się więcej zabiegów. Raz na kilka lat (2‑8) wykonuje się 1‑2 zabiegi przypominające.

Consensus, jako jedyne centrum medycyny estetycznej, uwzględnia dwutygodniowy okres reklamacji. Jeżeli w tym czasie naświetlone włoski nie wypadną lub konieczne są poprawki – wykonujemy zabieg gratis. U osób, które mają wyjątkowo jasne włosy, zabiegi laserowe wspomagamy IPL PhotodermVasculight.

Przed zabiegiem laserowym konieczne jest przeprowadzenie konsultacji lekarskiej w celu właściwej kwalifikacji pacjenta do zabiegu i poinformowania o postępowaniu przed- i pozabiegowym. W ciągu 20 lat stosowania metody nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych czy trwałych efektów ubocznych. Istotny jest właściwy wybór typu lasera, gdyż ważne są jego parametry – długość fali (lek) oraz szeroki wachlarz doboru parametrów (dawka leku).
Proponowane wpisy:

Nadmierna potliwość

Nadmierne wydzielanie potu to niezwykle krępujący problem. Często nie wystarcza używanie antyperspirantów. Obecnie w medycynie estetycznej najskuteczniejszą metodą w leczeniu nadpotliwości jest zastosowanie toksyny botulinowej. Po wstrzyknięciu niewielkiej dawki blokowana jest stymulacja gruczołów potowych. Zapobiega to wydzielaniu potu. Efekt zabiegu utrzymuje się najczęściej około 8‑10 miesięcy. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona dopiero gdy wygaśnie efekt poprzedniej.

Narośla skórne

Nazywają się tak jak wyglądają: brodawki, kurzajki, włókniaki, prosaki, cysty, znamiona. To nie brzmi atrakcyjnie. Dlatego większości zmian skórnych chcemy się jak najszybciej pozbyć.

W chirurgii laserowej wykorzystujemy laser CO₂ o długości fali 10600 nm. Energia wiązki promieniowania zogniskowanej na tkance jest zamieniana w ciepło. Tkanka bezkrwawo odparowuje, a wysoka temperatura zapewnia sterylność. W czasie zabiegu lekarz cały czas może obserwować stopniowo odparowywaną zmianę, dlatego zabieg jest niezwykle precyzyjny. Towarzyszy mu zamknięcie naczyń limfatycznych i krwionośnych. Skóra po chirurgii laserowej CO₂ goi się przez ziarninowanie – komórki naskórka stopniowo pokrywają miejsce zabiegu. Dzięki temu najczęściej nie pozostaje żaden ślad. Przy dużych naroślach skórnych zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym.

Bardzo dobre są efekty laseroterapii przy usuwaniu zmian wirusowych. W czasie zabiegu usuwania zainfekowanej tkanki widoczne są maleńkie świecące punkciki. Dzięki temu można bardzo precyzyjnie ją odparować, a wznowy zdarzają się rzadko.

Usuwanie narośli nie uszkadza przyległej skóry. Po zabiegu miejsce pokrywa się strupkiem. Nie trzeba nosić opatrunku, można normalnie się myć i używać kosmetyków. W większości przypadków gojenie jest bezbliznowe. Zabiegom mogą być poddani pacjenci w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży.

Chirurgię laserową wykorzystujemy do usuwania łagodnych znamion skórnych, przerosłych blizn, brodawek wirusowych płaskich i wypukłych (kurzajki), kłykcin kończystych (kalafiorowate zmiany wirusowe okolic intymnych), włókniaków, małych tłuszczaków, kępek żółtych, odcisków, prosaków i kaszaków. Szczególny nacisk kładziemy na usuwanie zmian wirusowych, ponieważ są niebezpieczne niezależnie od miejsca występowania. Na przykład zmiany na dłoniach mogą być czynnikiem powstania raka szyjki macicy.

Szczególną wagę przywiązujemy do profilaktyki nowotworów. Zmiany podejrzane wycinamy metodą tradycyjną i poddajemy badaniu histopatologicznemu. Profilaktycznie usuwamy znamiona w miejscach tzw. przewlekłego drażnienia (gumki, paski) oraz na dłoniach i stopach. Nie jest prawdą panujące przekonanie, że interwencja chirurgiczna powoduje uaktywnienie nowotworu czy raka. Za to zaniedbanie leczenia takich znamion, może doprowadzić do powstania zmian onkologicznych.

Zmiany podskórne, takie jak włókniaki, tłuszczaki, włókniakogruczolaki usuwamy chirurgicznie. Odciski i modzele usuwamy chirurgicznie lub laserem CO₂. W zapewnieniu skuteczności leczenia istotne znaczenie ma usunięcie przyczyny ich powstania.

Wrastające paznokcie usuwamy chirurgicznie, a jeśli jest taka możliwość – leczymy laserem.

Rozstępy

Problem rozstępów dotyka coraz większej ilości osób, i to nie tylko kobiet. Także młodzi mężczyźni, którzy dzięki intensywnym ćwiczeniom osiągnęli bardzo dynamiczny rozrost mięśni, lub szybko rosnący nastolatkowie, cierpią z powodu tej przypadłości.

Walka z rozstępami wymaga przede wszystkim cierpliwości. Terapia składa się z kilku lub kilkunastu zabiegów, które należy wykonywać w odpowiednich odstępach czasowych. Wszystko zależy od wyglądu rozstępów i stanu skóry. Najlepsze efekty widoczne są przy terapiach łączonych, np. mezoterapia z mikrodermabrazją, stosowana wymiennie z różnymi rodzajami laseroterapii i ThermoliftingiemZaffiro.

Świetne efekty daje Icoone. Masaż w podciśnieniu głowicami z otworkami dodatkowo delikatnie zasysającymi skórę daje efekty lepsze od znanych metod masażu podciśnieniowego, przy braku odczuć bólowych i znikomym wpływie na poszerzone naczynka. Skutecznie redukuje rozstępy, a w połączeniu z innymi metodami sprawia, że są często niewidoczne.
Proponowane wpisy:

Skóra atopowa

Zmiany charakteryzujące skórę atopową są różne w zależności od wieku pacjenta. Najczęstszym objawem jest sucha skóra z nawracającymi zmianami wypryskowymi, które z czasem doprowadzają do wyraźnego pogrubienia jej rysunku, czyli lichenizacji. Często towarzyszą temu wtórne nadkażenia, rogowacenie mieszkowe, zapalenie czerwieni wargowej i zmiany zapalne wokół oczu.

Do objawów dołącza się uciążliwe swędzenie. W Centrum Medycyny Estetycznej Consensus analizujemy objawy atopowego zapalenia skóry, leczymy je i uczymy właściwej pielęgnacji, która pomaga złagodzić objawy choroby.
Proponowane wpisy:

Skóra trądzikowa

Prowadzimy leczenie farmakologiczne i zabiegowe chorych na trądzik młodzieńczy, różowaty i starczy. Połączenie medycyny konwencjonalnej z nowoczesnymi technikami medycyny estetycznej daje długotrwałe i dobre efekty. W zależności od rodzaju problemu wykonujemy zabiegi laserowe, IPL, peelingi fotodynamiczne, peeling laserowy i inne rodzaje peelingów.

Włos z głowy nie spadnie

Bujne, błyszczące włosy to symbol młodości i witalności. Niestety – intensywna stylizacja, twarda woda, stres i zanieczyszczenie powietrza powodują, że proces wymiany włosów nie jest już tak intensywny jak wcześniej. Zwykle mamy na głowie około 100 000 włosów. Każdy co miesiąc rośnie o około centymetr i utrzymuje się na głowie od 2 do 8 lat, a potem obumiera i wypada. Średnio tracimy 50‑150 włosów dziennie. Zwykle na ich miejsce rosną już nowe i nie zauważamy procesu wymiany. Sytuacja wygląda inaczej, jeśli z powodu różnorakich zaburzeń ogólnoustrojowych więcej włosów wypada niż odrasta.

Łysienie może dotyczyć i mężczyzn, i kobiet. Przyczyn może być wiele, ale po ustaleniu diagnozy lekarz może zalecić odpowiednie postępowanie zabiegowe i lecznicze. Poza leczeniem farmakologicznym warto zastosować mezoterapię i biostymulację laserową, aby jeszcze długo nie trzeba było się martwić wyraźną utratą włosów.
Proponowane wpisy: