YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

DEPILACJA LASEROWA

Efekty

{n_alt}
 • trwałe usunięcie zbędnego owłosienia
  na twarzy i ciele
Ciesz się najwyższą skutecznością zabiegu laserem aleksandrytowym!Jesteśmy pierwszym gabinetem depilacji laserowej w Krakowie. Mamy 20 lat doświadczenia, które na co dzień wykorzystujemy pomagając naszym pacjentom.


Masz pytania? Zadzwoń 12 422 55 55

Jak działa

Zabieg depilacji laserowej w Consensus med


W Consensus med do depilacji laserowej wykorzystujemy laser aleksandrytowy oraz w uzasadnionych przypadkach IPL. Laser aleksandrytowy emitujący długość fali 755 nm jest najczęściej wybierany przez profesjonalistów: niszczy włos nie niszcząc naczyń krwionośnych - długość fali zapewnia największą absorpcję światła przez melaninę w mieszku włosowym, a najmniejszą przez hemoglobinę, Laser wyposażony jest w skaner, dzięki czemu zabiegi są szybkie i dokładne. Prowadzone są bezkontaktowo i nieinwazyjnie. Oprócz stosowania ochronnego żelu możliwe jest znieczulenie kremem znieczulającym i zastosowanie strumienia zimnego powietrza. Promieniowanie laserowe jest absorbowane przez brunatny barwnik – melaninę.

U większości osób wykonuje się 3-5 zabiegów. Konieczność ich powtarzania determinuje cykl wzrostowy włosa. Zniszczyć można tylko włosy w fazie aktywnego wzrostu, czyli widoczne na skórze. Włosy w fazie uśpienia wyrosną w okresie ok. 4 -10 tygodni - wtedy zabieg należny powtórzyć. Po usunięciu zbędnego owłosienia raz na 2-4 lata wykonuje się tzw. zabieg “utrwalający”. Epilacja laserowa jest najskuteczniejsza u osób z jasną, nieopaloną skórą i ciemnymi włosami. W innych przypadkach skuteczność i bezpieczeństwo zabiegów zależą od kwalifikacji operatora. Włosy bardzo jasne, siwe lub rude nie są skutecznie depilowane ponieważ nie posiadają właściwego barwnika. W takim procencie włosy zostaną usunięte w czasie pierwszego zabiegu, w jakim znajdują się w fazie anagen (30-50% włosów). Po trzech do pięciu zabiegach zostanie usuniętych około 90%. Pozostały procent to włosy jaśniejsze, delikatniejsze, niewidoczne i wolno rosnące.

Ze względu na przeprowadzane wcześniej zabiegi depilacji woskiem, depilatorem mechanicznym czy pęsetą, może zaistnieć konieczność przeprowadzenia jeszcze około dwóch zabiegów depilacji dla uzyskania lepszych wyników. W przypadku przyczyny hormonalnej nadmiernego owłosienia może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia szóstego, siódmego czy ósmego zabiegu, a następnie powtarzania ich np. raz do roku.

Zabieg depilacji laserowej w Consensus med


Najlepsze efekty depilacji laserowej uzyskuje się przy ciemnych włosach, które wcześniej nie były woskowane lub wyrywane i jasnej skórze. Dla odróżnienia od pozostałych metod często nazywa się ją epilacją laserową. Zabiegi cechują się wyjątkową skutecznością:
 • 20% pacjentów – jednorazowy zabieg gwarantuje tak zadowalające efekty, że kolejny jest wykonywany dopiero po roku. Oczywiście jeden zabieg nie usunie 90% włosków, ale śmiało można przyjąć, że 40-50%. Tak dobre efekty można uzyskać w okolicy pach, linii bikini oraz na łydkach, ale wyłącznie u osób, które przed epilacją nie stosowały żadnych innych metod oprócz golenia i kremów do depilacji. Dzięki takiemu postępowaniu cykl wzrostowy włosów nie jest zaburzony a efekty epilacji są maksymalne,
 • 60% pacjentów– wykonywane są trzy do pięciu zabiegów i następnie raz na dwa lata tzw. zabieg utrwalający (usuwa pojedyncze włoski),
 • 20% pacjentów – pięć i więcej zabiegów w przypadku zaburzeń hormonalnych.


Włosy bardzo jasne, siwe lub rude nie absorbują skutecznie promieniowania. W takich przypadkach wykonujemy zabieg woskowania.
Przed zabiegiem

Przed depilacją laserową przeprowadzana jest konsultacja kwalifikująca do zabiegu. Przy właściwej kwalifikacji i postępowaniu depilacja laserowa jest całkowicie bezpieczna. W okresie blisko 20 lat stosowania metody nie stwierdzono żadnych niebezpiecznych czy trwałych efektów ubocznych.
Zabieg

Zabiegowi może towarzyszyć większa lub mniejsza bolesność oraz rumień z często występującym obrzękiem okołomieszkowym. Zwykle objawy ustępują jeszcze w trakcie trwania zabiegu, czasem utrzymują się do kilku dni. Rzadko mogą wystąpić przebarwienia, które nie są trwałe, ale mogą pozostawać przez kilka tygodni.
Przy pojedynczym zabiegu uzyska się tymczasowy efekt, bo przez kilka tygodni nie będzie włosków, o ile wcześniej były golone maszynką jednorazową lub depilowane kremem do depilacji (a nie depilowane mechanicznie, czyli np wyrywane).
Z kolei seria zabiegów pozwoli uzyskać trwały efekt depilacji.
Od zabiegu do opalania trzeba odczekać 2 – 3 tygodnie.
Po zabiegu

 • po zabiegu mogą wystąpić rumień i obrzęk, jako jego bezpośredni efekt; objawy te ustępują w ciągu kilku godzin lub dni,
 • po zabiegu zaleca się stosowanie zimnych okładów,
 • należy unikać opalania przynajmniej przez 4 tygodnie,
 • w ciągu kilku kolejnych dni uwalnianie są końcówki włosów z martwych cebulek, może to wyglądać jak odrost,
 • między kolejnymi zabiegami laserowej depilacji nie należy używać innych metod depilacji (woskowanie, depilacja mechaniczna, chemiczna), włosy można golić
Przeciwwskazania

 • nadwrażliwość na światło, leki i zioła światłouczulające,
 • zioła światłouczulające np. dziurawiec i nagietek,
 • retinoidy, (zaprzestać na 2-3 tygodnie przed zabiegiem laserowym),
 • niektóre antybiotyki (zaprzestać na tydzień przed zabiegiem laserowym),
 • niektóre kuracje hormonalne oprócz przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych,
 • kosmetyki i leki złuszczające (środki zawierających retinol, isotretinoinę, kwasy owocowe, witaminę C itp (zaprzestać na tydzień, a w niektórych przypadkach nawet miesiąc przed zabiegiem laserowym),
 • poddawanie się peelingom (zaprzestać na 1 tydzień przed zabiegiem),
 • niektóre choroby i zmiany skórne,
 • niektóre choroby ogólne (niewyrównana cukrzyca, padaczka, rozrusznik serca,
 • silna opalenizna i bardzo ciemna karnacja,
 • duża skłonność do przebarwień,
 • bardzo jasne, rude lub siwe włosy,
 • ciąża i okres karmienia,
 • depilacja woskiem, depilatorem mechanicznym i pęsetą (zaprzestać na 1 miesiąc przed zabiegiem).


Nasze zabiegi możesz wykupić na raty!
Kliknij i zobacz szczegóły:


raty, zmarszczki, consensus, metamorfozy, metamorfoza, katarzyna jasiewicz, odmładzanie,kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, botulina, pakiet piękna
Cena zabiegu
od 100 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
od 10

Znieczulenie
tak/nie

Chłodzenie po zabiegu
tak

Zdolność do pracy
tak

Ilość zabiegów w serii
3-5

Odstępy
4-8 tyg.