YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Blog CONSENSUS MED

Zmiana na zewnątrz i od środka

Wielka zmiana – nawet na lepsze – to wcale nie taka prosta sprawa.
dr Joanna Heidtman oraz dr Katarzyna Jasiewicz o zmianie.


jasiewicz, consensus, metamorfozy, matki i córki

-Czarodziejska różdżka, która odmłodzi nas o kilka lat bez żadnego wysiłku? Takie cuda nie są możliwe, nawet w gabinecie medycyny estetycznej – śmieje się dr. Katarzyna Jasiewicz z Instytutu Piękna Consensus med. Trwała zmiana wymaga konsekwencji, wytrwałości, a czasami odrobiny wysiłku. Bez zmiany niekorzystnych nawyków będziemy same sobie utrudniać uzyskanie dobrych efektów. -Nie da się schudnąć nie ćwicząc i nie stosując diety, nie da się pokonać przebarwień wystawiając skórę na słońce i zlikwidować cellulitu bez zamiany gorących kąpieli na chłodne prysznice- dodaje dr Jasiewicz.

Zmienić to, co znane.
Tylko, że to nie takie proste. Jak mówi przysłowie: „przyzwyczajenie drugą naturą.” Warsztaty dr Joanny Heidtman miały pokazać uczestniczkom, gdzie najczęściej czyhają na nie rafy, utrudniające dojście do celu. Nazywamy je różnie: „nie mam czasu”, „brakuje mi pieniędzy”, „ja się do tego nie nadaję”, „to niemożliwe”. -Sposób w jaki wyjaśniamy swoje sukcesy i porażki ma wpływ na to, czy poddajemy się czy osiągamy założone cele -tłumaczy Joanna Heidtman. – To, co mówimy do siebie, nasz monolog wewnętrzny, ma większy wpływ na to, czy uda nam się to, co zamierzyłyśmy, niż warunki zewnętrzne. Im bardziej o porażki obwiniamy siebie, dodając przy tym „ja zawsze”, albo „ja nigdy”, tym większa szansa na to, że nie uda nam się dopiąć celu – dodaje psycholog.

Nie wierzyłyśmy. Przekonał nas dopiero test. 
Przestronna sala Hotelu Starego, w którym odbyły się warsztaty, co chwila rozbrzmiewała echem naszych „ochów”, „achów” i okrzyków „ to niesamowite”.- Nie sądziłam, że testy psychologiczne mogą być tak trafne i tyle powiedzieć mi o mnie samej – przyznaje Agnieszka. -Najlepsze, że ta wiedza od razu zadziałała. Kiedy na treningu Hania powiedziała mi komplement już miałam na końcu języka „no coś ty?!”, ale powiedziałam „dziękuję bardzo” – cieszy się.

Jak rozmawiać z niebieskim?
Droga do przemiany, dla każdej będzie inna. Jedne z nas muszą ją dobrze zaplanować i gotowe są cierpliwie czekać na efekty, inne chcą mieć wszystko od razu, a improwizacja to ich żywioł. Jak rozpoznać, która strategia jest dla kogo? Odpowiedź kryje się w kolorach. Po przeprowadzeniu kolejnego testu wiemy już, która z nas jest niebieska (lubi planować), czerwona (chce rządzić), żółta (indywidualistka) i zielona (lubi współpracować z innymi). – To było dla mnie największe odkrycie warsztatów – mówi Hanna. – Zrozumiałam, że ludzie są różni. I, że do każdego jest inny klucz. Czasem wystarczy inaczej sformułować zdanie, żeby zamiast się pokłócić – po prostu się dogadać.
jasiewicz, consensus, metamorfozy, matki i córki


Żeby osiągnąć cel, trzeba wiedzieć do czego się dąży. I skąd się wyrusza. Zadanie „narysuj siebie teraz i za pięć lat” pozwoliło nam dowiedzieć się jak teraz widzimy siebie i swoje otoczenie i jak chciałybyśmy, żeby nasze życie wyglądało w przyszłości.Wiedząc, że choć to, co tu i teraz wydaje się ciężkie, przybliża nas to realizacji marzeń, łatwiej wytrwać w postanowieniach.

-Czasem drobna rzecz może zmienić w naszym życiu bardzo wiele. To działa jak efekt motyla. Dzięki zabiegom w Consensus zmieniamy swój wygląd, dzięki warsztatom zaglądamy do swojego wnętrza. W pierwszym przypadku wygładzamy zmarszczki, w drugim- ograniczające nas przekonania. Dla otoczenia ta zmiana może być niezauważalna, ale jeśli jest znacząca dla nas – możemy nabrać takiej energii i pewności siebie, że uda nam się zmienić wszystko to, co do tej pory wydawało się niewykonalne – podpowiada Paulina , która podobne doświadczenia ma za sobą.

jasiewicz, consensus, metamorfozy, matki i córki

Dlaczego przeżycie metamorfozy wcale nie jest takie proste? Bo w pewnym momencie musimy na nowo opowiedzieć sobie na pytanie: kim jestem ? -Jeśli do tej pory myślałam o sobie, że jestem gruba i brzydka i nagle schudnę i wypięknieję, to będę musiała zacząć inaczej o sobie myśleć, inaczej się zachowywać. Być może „nowej mnie” nie będzie się już podobała dotychczasowa praca lub związek. Dlatego często czujemy równocześnie pragnienie zmiany i opór przed nią – tłumaczy dr Heidtman. -Mając tego świadomość możemy zacząć działać bardziej racjonalnie, nie poddawać się lękom.

– Mam nadzieję, że z taką wiedzą, będzie wszystkim łatwiej pokonać swoje słabości i przejść prawdziwą metamorfozę – mówi dr Katarzyna Jasiewicz. -Warto pomagać sobie w zmienianiu życiu na lepsze.
Proponowane wpisy:
    {zabiegi_}