YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

CHIRURGIA KLASYCZNA I NACZYNIOWA

Efekty

  • usuwanie zmian skórnych,

  • likwidacja żylaków,

  • usuwanie znamion,

  • usuwanie niektórych blizn,

  • usuwanie niektórych tatuaży,

  • leczenie wrastających paznokci.


Jak działa

Niektóre zmiany skórne wycinamy metodą tradycyjną i poddajemy badaniu histopatologicznemu. Znamiona w miejscach tzw. przewlekłego drażnienia oraz na dłoniach i stopach powinno się usuwać profilaktycznie. Każda zmiana podejrzana o charakter nowotworowy powinna być usunięta chirurgicznie z odpowiednim marginesem zdrowej skóry, a następnie zbadana histopatologicznie (pod mikroskopem). Podejrzanych zmian nie wolno usuwać laserem ponieważ uniemożliwia on przeprowadzenie późniejszego badania.
Wskazaniem do interwencji chirurgicznej są także niektóre rodzaje blizn i tatuaży, problemy z wrastającymi paznokciami, kilkucentymetrowe zmiany typu tłuszczak, włókniak i inne.

Żylaki są usuwane narzędziami mikrochirurgicznymi przez 2-3 mm nacięcia skóry. W przypadku niewielkich żylaków zabieg prowadzony jest w znieczuleniu miejscowym, przy większych w ogólnym. Nacięcia nie są zszywane a zabezpieczane na okres 7-10 dni plastrami Steri-strip. Osoba poddana zabiegowi tego samego dnia wraca do domu. W ciągu 2-3 dni po zabiegu wskazane jest noszenie bandaża elastycznego, a następnie rajstop uciskowych przez okres co najmniej jednego miesiąca. Niewielkie krwiaki i zasinienia po zabiegu znikają w czasie od 3 do 6 tygodni. Bardzo rzadko mogą wystąpić przemijające przebarwienia. Okres niezdolności do pracy wynosi 1-2 dni, powrót do pełnej aktywności ruchowej następuje w czasie do 7 dni po zabiegu.

Badanie histopatologiczne

Niektóre zmiany skórne wycinanym metodą tradycyjną i poddajemy badaniu histopatologicznemu. Znamiona w miejscach tzw. przewlekłego drażnienia oraz na dłoniach i stopach powinno się usuwać profilaktycznie. Każda zmiana podejrzana o charakter nowotworowy powinna być usunięta chirurgicznie z odpowiednim marginesem zdrowej skóry, a następnie zbadana histopatologicznie (pod mikroskopem). Podejrzanych zmian nie wolno usuwać laserem ponieważ uniemożliwia on przeprowadzenie późniejszego badania. Wskazaniem do interwencji chirurgicznej są także niektóre rodzaje blizn i tatuaży, problemy z wrastającymi paznokciami, kilkucentymetrowe zmiany typu tłuszczak, włókniak i inne.

Skleroterapia

Skleroterapia to nieoperacyjna metoda leczenia żylaków, naczynek i poszerzeń żylnych. Żyły są nastrzykiwane środkiem obliterującym, który drażni ścianę wewnętrzną naczynia i uaktywnia procesy zapalne. Prowadzi to do zwłóknienia i trwałego zarośnięcia żyły.

Miniflebektomia

Miniflebektomia - jest to nowoczesna i małoinwazyjna metoda usuwania żylaków kończyn dolnych. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym przy użyciu jednorazowych narzędzi mikrochirurgicznych. Polega na 2-3 mm nacięciach skóry, wypreparowaniu, podwiązaniu i odcięciu zmienionego odcinka żyły. Miejsce po nacięciach zamyka się plastrami (striper) lub pojedynczymi cienkimi szwami.
Przed zabiegiem

Każdy zabieg poprzedzony jest konsultacją z lekarzem chirurgiem.W niektórych przypadkach wykonujemy badanie histopatologiczne, a przy zmianach naczyniowych zlecane jest badanie Doppler’a.
Po zabiegu

Postępowanie pozabiegowe jest każdorazowo konsultowane z lekarzem chirurgiem i jest uzależnione od rodzaju przeprowadzonego zabiegu.
Po zabiegach chirurgicznych zalecamy biostymulację laserową zapewniającą ładne gojenie.
Przeciwwskazania

O wykonaniu zabiegu każdorazowo decyduje lekarz.
Cena zabiegu
od 250 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
5-30

Znieczulenie
tak/nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak/nie

Ilość zabiegów w serii
decyduje lekarz

Odstępy
decyduje lekarz