YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Usuwanie blizn

Opis problemu


Tworzenie blizny jest częścią procesu gojenia się rany. Proces gojenia można wspomóc biostymulacją laserową, którą warto zastosować wkrótce po usunięciu szwów. Istnieją blizny nieprawidłowe – twarde, czerwone, zgrubiałe – wykraczające poza obszar pierwotnego kształtu i rozmiaru rany. Stanowią problem estetyczny i zdrowotny. Mogą powodować przykurcze, ból i uciążliwe swędzenie. Niektóre z nich mogą ograniczać ruchomość stawów. Aby je zmiękczyć, do terapii stosujemy laser frakcyjny, czasem wspomagamy go zabiegami Icoone. Icoone ma znakomite zastosowanie przy usuwaniu lokalnych zgrubień, stwardnień i usztywnień tkanki łącznej powstałych po silnych urazach. W zakresie leczenia blizn współpracujemy z lekarzami chirurgami, ortopedami i fizjoterapeutami.

Efekty


 • usuwanie blizn
 • usuwanie blizn trądzikowych
 • usuwanie blizn pooperacyjnych i pourazowych
 • usuwa rozstępy
 • poprawia kondycję skóry
 • wygładza skóre szyi, dekoltu i dłoni
 • leczenie ostudy, melasmy
 • likwiduje zniszczenia słoneczne skóry twarzy i ciała
 • usuwa zmarszczki okolicy oczu i górnej wargi
usuwanie blizn kraków

Usuwanie blizn Kraków

Usuwanie blizn Kraków

Zabiegi


Laser frakcyjny Mosaic
W kontrolowany sposób uszkadza skórę, by pobudzić jej regenerację, czyli odmładza przez gojenie. Technologia lasera frakcyjnego Mosaic jest stosowana do usuwania zmarszczek, rozstępów, przebarwień i wszelkiego rodzaju blizn. W przeciwieństwie do peelingów laser frakcyjny Mosaic działa na głębsze struktury skóry powodując wyrównanie jej powierzchni. Laser frakcyjny Mosaic jest idealny na laserowe usuwanie blizn, usuwanie blizn trądzikowych, usuwanie rozstępów, odmładzanie twarzy, odmładzanie skóry.

ICOONE ciało i twarz
To bezinwazyjna metoda leczenia niedoskonałości skóry, wykorzystująca opatentowaną technologię Roboderm. Polega ona na pracy zmechanizowanych głowic zabiegowych wyposażonych w rolki z mikrootworkami. Zapewnia to wielowymiarowe - 3D oddziaływanie na tkankę łączną-1dm2 stymulowany jest przez 1180 bodźców. Zabiegi ICOONE skierowane są do wszystkich kobiet i mężczyzn, którzy pragną znaleźć szybkie, skuteczne i nieinwazyjne rozwiązanie wielu problemów terapeutycznych i estetycznych bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych.

INFINI® radiofrekwencja mikroigłowa 3D
To połączenie lasera frakcyjnego, dermapena i fal radiowych RF w jednym urządzeniu. Ta przełomowa metoda zapewniające skomasowane efekty i łagodne stany pozabiegowe.Zabieg nie tylko niweluje defekty skórne (zmarszczki, wiotkość skóry, blizny, rozstępy), ale działa również zapobiegawczo zwiększając gęstość i odporność skóry.Termolifting frakcyjny Infini to jedyny obecnie zabieg, w którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę.

Cennik


Laser frakcyjny Mosaic
 
od 300 zł

ICOONE ciało i twarz
 
od 200 zł

INFINI® radiofrekwencja mikroigłowa 3D
 
650 - 2900 zł

FAQ


Na czym polega laserowe usuwanie blizn?
Metodę tą stosuję się w przypadku blizn powstałych w wyniku operacji, jak i trądziku. Zabieg wykonuję się za pomocą technologii lasera frakcyjnego CO2, który wynika w głąb skóry, powodując jej kontrolowane, częściowe uszkodzenie. W rezultacie prowadzi to do uruchomienia naturalnych naprawczych mechanizmów organizmu i pobudza produkcję kolagenu. Działanie lasera frakcyjnego w zdecydowanym stopniu wpływa na poprawę wyglądu tkanki bliznowatej. Aby jednak efekt był jak najbardziej satysfakcjonujący zaleca się powtórzenie zabiegu kilkukrotnie, w odstępie 1 miesiąca.
Czy istnieją przeciwwskazania dotyczące usuwania blizn laserem?
Tak, istnieją przeciwwskazania, które uniemożliwiają wykonanie zabiegu redukcji blizn. Poinformuj nas, jeśli:
 • jesteś w ciąży lub w trakcie karmienia piersią,
 • posiadasz świeżą opaleniznę,
 • cierpisz na niektóre choroby przewlekłe (przykładowo, choroby autoimmunologiczne, łuszczyca czy cukrzyca),
 • jesteś alergikiem, ponieważ niektóre z alergii są także przeciwwskazaniem,
 • posiadasz infekcje,
 • masz tendencje do keloidów,
 • cierpisz na zaburzenia krzepnięcia,
 • stwierdzono u Ciebie chorobę nowotworową,
 • jesteś w trakcie bądź po leczeniu izotretynoiną – wykonanie zabiegu laserem jest możliwe po upływie 6 miesięcy.
Jak przygotować się do zabiegu usuwania blizn?
W pierwszej kolejności, należy udać się na konsultację z kosmetologiem, podczas której dostosowuje się ilość zabiegów oraz ich częstotliwość. Mając ustalony termin, musisz pamiętać o kilku kwestiach, których należy przestrzegać w trakcie przygotowań do zabiegu. Pamiętaj, aby stosować się do następujących zaleceń:
 • Miesiąc przed zabiegiem usuwania blizn nie wykonuj zabiegów złuszczających.
 • W tym samym okresie, zrezygnuj także z samoopalaczy i z kremów, które w składzie posiadają kwasy.
 • 2 tygodnie przed wyłącz ze swojej pielęgnacyjnej rutyny kosmetyki oraz leki na bazie ziół światłouczulających.
Jak postępować po zabiegu usuwania blizn?
Okres gojenia skóry po zabiegu laserem frakcyjnym jest krótki i wynosi około tygodnia. Po zabiegu należy stosować się do następujących zaleceń:
 • Stosuj zgonie z zaleceniami preparaty do pielęgnacji skóry oraz kremy z filtrem UV50 kilka razy dziennie przez co najmniej miesiąc po wykonanym zabiegu.
 • Złuszczając naskórek, stosuj kremy natłuszczające i nawilżające. Kiedy skóra zregeneruje się po zabiegu, będziesz mógł wrócić do pielęgnacji, która będzie odpowiadała Twoim preferencjom.
 • Makijaż nie wpływa negatywnie na czas gojenia się skóry, dlatego nie musisz z niego rezygnować.
Dla osiągnięcia optymalnych rezultatów, zaleca się średnio przeprowadzenie serii 5-6 zabiegów w odstępach 1 miesiąca.
Po jakim czasie od wykonania zabiegu usuwania blizn będą widoczne pierwsze efekty?
Pierwsze efekty zauważyć możemy już po 3-4 tygodniach od wykonania zabiegu. Jednocześnie, z każdą kolejną serią efekt ten staje się coraz bardziej widoczny. Rezultaty osiągnięte dzięki zabiegom redukcji blizn są trwałe.
Szybki kontakt
Dziękujemy za kontakt. Wkrótce się odezwiemy.
Imię i nazwisko:
Mój numer telefonu:
Adres e-mail:
Interesuje mnie zabieg:
Wyjatkowe promocje!