YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

BOTULINOTOKSYNA - leczenie nadpotliwości

Efekty

 • w sposób skuteczny i długotrwały likwiduje nadmierne wydzielanie potu


Jak działa

Nadpotliwość- (łac. i angHyperhidrosis) to przykra dolegliwość, która polega na nadmiernej produkcji potu. Pot wydzielany jest zbyt obficie, co nie jest przyjemne i sprawia sporo przykrości.
Nadmierna potliwość jest wyzwalana przez takie czynniki jak:
 • ćwiczenia fizyczne,
 • ciepło lub zimno,
 • alkohol, kawa lub herbata, palenie, gorące lub pikantne potrawy,
 • stres, lęk lub silne emocje,
 • niektóre pory dnia.
Botulinotoksyna jest metodą, która daje szybki efekt i długotrwałą skuteczność oraz powoduje istotną poprawę jakości życia pacjentów dotkniętych nadpotliwością. Botulina jest doskonale oczyszczonym preparatem białka - toksyny botulinowej typu A - uzyskiwanej z bakterii Clostridium botulinum. Kontrolowany wzrost tych bakterii jest możliwy dzięki nowoczesnym metodom hodowli. Przy użyciu bardzo cienkiej igły, lekarz wstrzykuje małą objętość (0.1-0.2 ml) roztworu botuliny w 10-15 miejsc oddalonych od siebie o 1 cm, pokrywając równomiernie okolicę objętą nadpotliwością. Niekiedy korzysta się z barwnika, który umożliwia zidentyfikowanie tych miejsc, w których wydzielanie potu jest największe i które powinny być nakłuwane. Sesja leczenia trwa około 30 minut. Po wstrzyknięciu do skóry niewielkiej dawki, botulina blokuje działanie nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego. To zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Odpowiedź na leczenie wykazuje indywidualne różnice. Wytwarzanie potu zmniejsza się o 87% po tygodniu od leczenia. Ponadto, u 95% pacjentów objętość potu zmalała co najmniej o połowę. Blokada zakończeń nerwowych pod wpływem botulinotoksyny utrzymuje się przez 6-12 miesięcy, po których powstają nowe zakończenia nerwowe zastępując te wcześniej zablokowane. To oznacza, że efekt leczenia utrzymuje się przez kilka miesięcy, ale w końcu zanika. Kolejna sesja leczenia może być przeprowadzona po wygaśnięciu efektu poprzedniej.
Przed zabiegiem

Tydzień przed wykonaniem zabiegu pacjent nie powinien stosować antyperspirantów.
Zabieg poprzedza konsultacja lekarska i test Minora (test jodowo-skrobiowy).
Po zabiegu

Zabieg jest stosunkowo krótki, bezbolesny i bezpośrednio po jego zastosowaniu można powrócić do codziennych obowiązków, niemniej zaleca się unikanie intensywnego wysiłku i przegrzewania ciała (sauny).
Przeciwwskazania

 • alergia na składniki preparatu (albuminy ludzkie),
 • choroby płytki nerwowo – mięśniowej (np. myasthenia gravis, zespół Lamberta - Eatona),
 • zażywanie niektórych leków: np.: cyklosporyny, aminoglikozydy, D-penicylamina, aminochinolony, leków p/malarycznych, leków przeciwzakrzepowych (np. aspiryna),
 • stany zapalne skóry,
 • opryszczka,
 • ciąża.


Nasze zabiegi możesz wykupić na raty!
Kliknij i zobacz szczegóły:


raty, zmarszczki, consensus, metamorfozy, metamorfoza, katarzyna jasiewicz, odmładzanie,kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, botulina, pakiet piękna
Cena zabiegu
od 1500 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
30

Znieczulenie
tak

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak/nie

Ilość zabiegów w serii
1

Odstępy
6-12 mies.