YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

KWAS POLIMLEKOWY - redukcja zmarszczek i bruzd, korekta owalu twarzy

Efekty

  • odbudowa objętości,

  • regeneracja skóry.


Jak działa

 


Kwas polimlekowy przez wielu uważany jest za pierwszy krok w kierunku powstania „idealnej metody leczenia objawów starzenia się”. Efekt zabiegu pojawia się nie dzięki wstrzykniętej substancji, tylko dzięki doprowadzeniu do kontrolowanego procesu wzmożonej regeneracji skóry i zwiększenia produkcji kolagenu w leczonym miejscu. W zależności od potrzeb można uzyskać różne nasilenie efektu: od poprawy sprężystości skóry po przyrost objętości w celu korekcji kształtu twarzy. Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania. Skórę można znieczulić kremem, ale często nie jest to potrzebne, gdyż w podawanym preparacie znajduje się preparat znieczulający.
Zabieg

Zabieg przeprowadza w gabinecie lekarz specjalista, który odbył odpowiednie szkolenie w zakresie prawidłowego stosowania preparatu. Lekarz najpierw oczyszcza skórę pacjenta, a następnie wstrzykuje preparat w te partie twarzy, które mają zostać skorygowane.
Jak zawsze w przypadku zastrzyków, pacjent odczuwa pewien dyskomfort. Może wystąpić krótkotrwałe pieczenie w miejscu wkłucia. Kompres z lodem przyłożony po zabiegu pomaga ukoić skórę. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, lekarz może również podać działający miejscowo środek znieczulający.
Po zabiegu

Po pierwszym zabiegu pacjent może odnieść wrażenie, że preparat zadziałał od razu z uwagi na obrzęk będący następstwem wykonania zastrzyków i kumulacji wody użytej do uzyskania roztworu. Gdy obrzęk ustąpi, a woda zostanie wchłonięta przez organizm, pacjent będzie prawdopodobnie wyglądać tak samo, jak przed zabiegiem.
Kwas polimlekowy działa stopniowo, a efekty powinny być widoczne po około 6 tygodniach. Po upływie kilku tygodni od zabiegu, podczas wizyty kontrolnej lekarz oceni, czy konieczne będzie podanie większej ilości preparatu. Osiągnięcie pożądanych rezultatów wymaga zazwyczaj przeprowadzenia od 2 do 3 zabiegów. Jednak w odróżnieniu od niektórych innych metod korekcji, które wymagają przeprowadzania zabiegów odświeżających, po zakończeniu leczenia kwasem mlekowym efekty estetyczne utrzymują się przez ponad 2 lata (okres ten zależy od wieku pacjenta i głębokości zmarszczek).
Po zabiegu mogą wystąpić przejściowe, trwające kilka dni reakcje takie jak: bolesność miejsca poddanego zabiegowi, uczucie nadwrażliwości na dotyk, obrzęk, zaczerwienienie lub krwiaki. Bezpośrednio po zabiegu można zastosować makijaż kryjący. Po zabiegu wykonuje się masaż. Przez 10 dni pacjent sam musi wykonywać taki masaż dwa razy dziennie, a następnie przez 10 dni raz dziennie po 5 minut. Brak masażu może spowodować powstanie maleńkich grudek, które są wyczuwalne, ale niewidoczne i z czasem samoistnie zanikają.
Przeciwwskazania

  • choroby immunologiczne – choroba Hashimoto,
  • ciąża i okres karmienia,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych, keloidów,
  • aktywne infekcje wirusowe i bakteryjne na twarzy,
  • niewyrównana cukrzyca.


Nasze zabiegi możesz wykupić na raty!
Kliknij i zobacz szczegóły:


raty, zmarszczki, consensus, metamorfozy, metamorfoza, katarzyna jasiewicz, odmładzanie,kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, botulina, pakiet piękna
Cena zabiegu
od 1500 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
30

Znieczulenie
tak

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak/nie

Ilość zabiegów w serii
1-3

Odstępy
6 tyg.