YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

InBody 770 - profesjonalna analiza składu masy ciała

Efekty

Profesjonalny pomiar składu ciała.

InBody 770 to jedyne tak wyspecjalizowane urządzenie dostępne w Krakowie. InBody 770 to analizator certyfikowany do oceny wyników badań naukowych


Jak działa

InBody 770 to nowoczesne urządzenie do pomiasru skłądu masy ciała.
InBody służy do bardzo szczegółowe analizy składu masy ciała. Jest jedynym analizatorem składu ciała BIA, który oferuje wysoką dokładność pomiarów 98% porównując z DEXA (badanie densytometryczne) i nie wykorzystuje danych empirycznych, takich jak wiek czy płeć czy typ sylwetki.

InBody bada i analizuje:

inbody, pomiar ciała, pomiar składu masy ciała


Przed zabiegiem

Badanie należy przeprowadzać na czczo lub min 2h przed posiłkiem.

Po spożyciu jedzenia krew jest intensywnie dostarczana do układu pokarmowego w celu zwiększenia pracy narządów trawiennych. Prowadzi to do zmian impedancji w obszarze tułowia, a tym samym wystąpienia błędów w pomiarze procentowej tkanki tłuszczowej. Dlatego, badania należy przeprowadzać na czczo.

Przed badaniem należy skorzystać z toalety

W założeniu BIA, jedzenie, ubrania, treść jelitowa i mocz są traktowane jako tkanka tłuszczowa, jako że prąd nie przepływa przez nie. Zatem jeśli test InBody jest przeprowadzony przed usunięciem tych elementów, wyniki będą różniły się od tych uzyskanych po ich usunięciu. Dlatego ważne jest, aby skorzystać z toalety przed dokonaniem pomiaru InBody.

Badanie składu ciała należy wykonywać przed wysiłkiem fizycznym

Podczas wysiłku fizycznego duża ilość wody koncentruje się w aktywowanych częściach ciała aby szybko dostarczyć składników odżywczych oraz usunąć produkty zbędne. Ten proces zaburza impedancję. Dlatego, aby zminimalizować błąd należy przeprowadzać analizę składu ciała przed wysiłkiem fizycznym.
Zabieg

Sam pomiar trwa 60 sek.

Analiza składu ciała musi być wykonywana na gołych stopach

Jeśli pomiar jest wykonywany kiedy badany ma na sobie pończochy lub skarpety, zwiększa się rezystancja i utrudnia przepływ prądu, co wpływa na pomiar impedancji i powoduje błędy w pomiarach składu ciała. Dlatego pomiary powinny być dokonywane przy ustawieniu się na urządzeniu gołymi stopami.

Ważne jest, aby przed pomiarem pozostać w pozycji stojącej przez około 5 minut.

Wykonywanie analizy składu ciała bezpośrednio po długotrwałym leżeniu czy siedzeniu może powodować zmiany w wynikach badania. Dzieje się tak, ponieważ w momencie powstania z pozycji siedzącej czy leżącej, woda w organizmie ma tendencję do redystrybucji do dolnych kończyn ciała.

By uzyskać idealne warunki badania, najlepiej mieć na sobie jak najmniej ubrań i zdjąć wszystkie dodatkowe akcesoria typu biżuteria, zegarek, pasek itp. Nie zaleca się zakładania nadmiernie długich ubrań które mogą stykać się z palcami u rąk czy podeszwą stopy i wpłynąć na wyniki badań. W przypadku długich nogawek czy rękawów, należy je podwinąć.

InBody używa do pomiaru impedancji niskiego prądu zmiennego, nie jest on odczuwalny dla badanego. Jego bezpieczeństwo zostało potwierdzone przez medyczne systemy autoryzacyjne w Korei, Europie i Stanach Zjednoczonych. Wiele medycznych instytucji korzysta właśnie z tej metody pomiaru.

inbody, pomiar ciała, pomiar składu masy ciała


Po zabiegu

Badanie jest krótkie, o badaniu Pacjent otrzymuje wydruk indywidualnego pomiaru składu ciała.

Sprawdź w naszym słowniczku pojęć, co oznaczają Twoje wyniki przedstawione na wydruku:

inbody, wynik inbody, dieta, analiza składu ciała, consensus
Przeciwwskazania

  • Unikaj badania podczas menstruacji - cykl menstruacyjny może spowodować czasowe zmiany w masie i składzie ciała ze względu na występujące zmiany hormonalne i objętości wody w organizmie. Dlatego też zaleca się unikać badania w czasie menstruacji.
  • Osoby z rozrusznikami serca
  • Osoby z urządzeniami elektrycznymi w jamie brzusznej typu „Ability"
  • Kobiety do 3 miesiąca ciąży
Cena zabiegu
od 60 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
6

Znieczulenie
nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak

Ilość zabiegów w serii
1-12

Odstępy
30 dni

Podobne zabiegi: