YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

Komórki macierzyste - leczenie stawów

Efekty

 • wspomaga leczenie zmian zwyrodnieniowych stawu

 • poprawia ruchomość stawu

 • zmniejsza ból stawu

 • przywraca funkcje stawów, więzadeł. ścięgie i mięsni

 • spowalnia proces niszczenia stawu


Jak działa

KOMÓRKI MACIERZYSTE - CO TO JEST
Komórki macierzyste (MSC – Mesenchymal Stem Cells) są to pierwotne komórki, które mają zdolność do nieograniczonego samo-odnawiania się oraz różnicowania w różne typy komórek tworzących poszczególne tkanki i organy człowieka. Dzięki tym zdolnościom ciągle regenerują nasz organizm, wymieniając zużywające się komórki na nowe.

Terapie z wykorzystaniem komórek macierzystych są stosowane w medycynie regeneracyjnej - to nowy kierunek medycyny, której celem jest leczenie za pomocą zastępowania komórek starych i chorych przez komórki młode (terapia komórkami macierzystymi, inżynieria tkankowa), lub regeneracja organizmu za pomocą terapii genowej. Zdolność komórek macierzystych do różnicowania w dojrzałe komórki innych tkanek (m.in. ścięgien, chrząstki, więzadeł) stanowi ich unikalną cechę. Komórki macierzyste wpływają na proces regeneracji tkanek po urazach lub przeciążeniach. Terapia komórkami macierzystymi daje możliwość leczenia przyczynowego, a nie jak do tej pory – objawowego, gdzie leczone były głównie objawy (rehabilitacja, farmakoterapia, a ostatecznie wymiana stawu na sztuczny).

ZASTOSOWANIE KOMÓREK MACIERZYSTYCH
Komórki macierzyste stosuje się w leczeniu uszkodzonych ścięgien, chrząstki stawowej i przy wczesnych zmianach zwyrodnieniowych stawów. Podanie komórek macierzystych poprawia ruchomość stawu, niweluje ból, a proces niszczenia stawu zostaje znacznie spowolniony.

Przy rekonstrukcji więzadeł lub ścięgien, komórki macierzyste podaje się bezpośrednio w miejsce uszkodzenia, co prowadzi do tworzenia zdrowych tkanek.

Komórki macierzyste z dużym powodzeniem stosuje się w "naprawie" złamań kości oraz stawów rzekomych – po zaimplantowaniu ich wewnątrz uszkodzeń w kościach długich zaobserwowano ich pełną i znacznie szybszą regenerację. Obiecujące wyniki otrzymuje się również w leczeniu stopy cukrzycowej, owrzodzeń skóry i ran, które trudno się goją.

WSKAZANIA do zabiegu ostrzykiwania komórkami macierzystymi:
- choroby stawów kolanowych
- choroby stawów biodrowych
- choroby zwyrodnieniowe małych stawów rąk
- uszkodzenia mięśni, więzadeł i ścięgien
- uszkodzenia chrzęstnych stawów
- po zabiegach naprawczych więzadła krzyżowego przedniego i tylnego
- zaburzenia zrostu kostnego po złamaniach
- uszkodzenia łąkotki oraz wspomaganie ich gojenia
Przed zabiegiem

Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja lekarska i kwalifikacja do zabiegu.
Zabieg

Zabieg z wykorzystaniem komórek macierzystych polega w pierwszej kolejności na pobraniu tkanki tłuszczowej, następnie pozyskaniu wysokiej jakości zawiesiny bogatej w komórki macierzyste, nastepnie ostrzyknięciu stawów komórkami macierzystymi.

Aby zabieg był skuteczny, konieczne jest uzyskanie z tkanki tłuszczowej jak największej liczby nieuszkodzonych pojedynczych komórek – co w ogromnej mierze zależy od metody ich pobrania. Najnowszą i najbardziej efektywną metodą jest liposukcja przy użyciu mało inwazyjnego urządzenia Body Jet Evo.

Celem procesu pobierania komórek macierzystych jest uzyskanie skondensowanej zawiesiny komórkowej, która podana w miejsce uszkodzeń tkankowych np. do stawu kolanowego, zapoczątkuje i wspomaga procesy naprawcze.

Q-graft dostępny w ConsensusMED to jedyny na świecie zamknięty system All in One do poboru i separacji komórek macierzystych SVF – od momentu pobrania do uzyskania zawiesiny.

Dzięki Body Jet w połączeniu z Q-graft - powstaje zamknięty system do poboru i separacji komórek macierzystych, który pozwala na wysokojakościowe przeprowadzenie procesu pozyskania komórek macierzystych – od momentu pobrania tłuszczu do uzyskania zawiesiny.

Pobrane tak komórki macierzyste charakteryzuje nie tylko wysoka jakość, ale – co istotne - uzyskuje się ich znacznie więcej niż w przypadku innych metod.

Dlaczego tkanka tłuszczowa? 
Istotną kwestią przy pozyskaniu komórek macierzystych z organizmu jest ich ilość. Większość ludzi ma nadmiar tkanki tłuszczowej, a w niej znajdują się bogate pokłady komórek macierzystych. Z prowadzonych badań wynika, że tkanka tłuszczowa zawiera 70 razy więcej komórek macierzystych niż szpik kostny.

Zamknięty system Body Jet Evo+Q-graft umożliwia podanie choremu komórek macierzystych w przeciągu godziny od momentu pobrania tłuszczu.
Przeciwwskazania

 • ciąża
 • cukrzyca

 • nadciśnienie

 • zaburzenia krzepnięcia krwi

 • choroby serca

 • niewydolność nerek, niewydolność wątroby

 • stany zapalne

 • nieuregulowane choroby tarczycy

 • nowotwory

Cena zabiegu
od 12000 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
120-240

Znieczulenie
tak

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
nie

Ilość zabiegów w serii
1