YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Efekty

EFEKTY leczenia wysiłkowego nietrzymania moczu metodami oferowanymi w ConsensuMED to:
  • leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu

  • leczenie gubienia moczu podczas kaszlu, kichania, śmiechu, ćwiczeń

  • poprawa wyglądu warg sromowych

  • znaczne zwężenie pochwy

  • poprawa nawilżenia pochwy

  • większy komfort współżycia


Jak działa


Wysiłkowe nietrzymanie moczu to uciążliwy problem, który dotyka trzech na dziesięć kobiet. Po raz pierwszy pojawia się najczęściej po porodzie siłami natury. Dodatkowym czynnikiem predysponującym do nietrzymania moczu po ciąży jest osłabienie mięśni dna miednicy. Wraz z wiekiem kłopot dotyka coraz większej liczby kobiet. Menopauza i okres postmenopauzalny często również wiążą się z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. Spada siła skurczu mięśni oraz liczba włókien mięśniowych. W konsekwencji może dochodzić do mikcji czyli czyli gubienia moczu.

Poród oraz naturalne procesy starzenia powodują zmiany, które mogą mieć wpływ na kobiece dobre samopoczucie. Szczególnie ciężkie lub mnogie porody mogą powodować rozciągnięcie pochwy, a efekty menopauzy mogą być przyczyną fizycznych i funkcjonalnych zmian, takich jak choćby nadmierna suchość pochwy. Obie te dolegliwości mogą odbierać zarówno kobiecie ale także jej partnerowi poczucie komfortu, samozadowolenia i szczęścia
Przed zabiegiem

Przed zabiegiem ma miejsce konsultacja z lekarzem.
Zabieg

Leczenie wysiłkowego nietrzymania moczu jest uzależnione od stopnia choroby. Przy pierwszym stopniu wysiłkowego nietrzymania moczu zalecane są fizjoterapia i ćwiczenia mięśni dna miednicy. Można je wspomóc fizykoterapią-zastosowaniem urządzeń doprowadzających do skurczu mięśni.

W ConsensusMED proponujemy metody:

 • EMSELLA - to wygodny fotel do elektromegnetoterapii i treningu mięsni dna miednicy. BTL Emsella™ wykorzystuje zaawansowaną technologię elektromagnetyczną o wysokiej intensywności (HIFEM), aby głęboko stymulować mięśnie dna miednicy. Jedna sesja BTL Emsella może dać równowartość 11 000 skurczów ćwiczeń kegla. Emsella uzyskała certyfikat FDA dla leczenia I i II stopnia wysiłkowego nietrzymania moczu (łagodnego do umiarkowanego) oraz pęcherza moczowego nadaktywnego. U 95% pacjentów objawy ustępują. Emsella jest przeznaczona dla kobiet i dla mężczyzn.
 • Thermolifting ThermiVa używa się energii radiofrekwencji do delikatnego podgrzania tkanki, w taki sposób, by kobieta mogła odzyskać, odświeżyć i ożywić swoją kobiecość bez dyskomfortu i okresu rekonwalescencji. Opatentowana głowica ThermiVa została zaprojektowana, by leczyć wewnętrzne oraz zewnętrzne defekty kobiecych narządów intymnych. ThermiVa obkurcza włókna kolagenowe, pojędrnia, zwiększając mikrokrążenie, poprawia nawilżenie błony śluzowej pochwy oraz wrażliwość zakończeń nerwowych, co wzmaga odczuwanie. Zabieg stymuluje włókna mięśniowe do regeneracji, a więc redukuje wysiłkowego nietrzymanie moczu I stopnia
 • Fizjoterapia uroginekologiczaj czyli ćwiczenia mięśni dna miednicy z e specjalistą, który ocenia siłę mięśni i dopasowuje zestaw ćwiczeń. Ćwiczenia mięśni dna miednicy powinny być kontynuowane przez minimum trzy miesiące, aby mogły powstać nowe, silniejsze włókna kolagenowe.

 • PelvicFly - urządzenie, dzięki któremu możesz ćwiczyć mięśnie dna miednicy w domu, a dzięki aplikacji, wyniki ćwiczeń są transmitowane do fizjoterapeuty, który je ocenia i przekazuje kolejne zalecenia


ThermiVa zostało nagrodzone za najlepsze urządzenie kobiece urządzenie odmładzające!

thermi, thermi va, ginekologia estetyczna, consensus, zwężanie pochwy, leczenie nietrzymania moczu
Po zabiegu

Zabieg EMSELLA jest nieinwazyjny i wykonuje się go w ubraniu, siedząc wygodnie na specjalnym fotelu.

Po zabiegu ThermiVA skóra w okolicy zabiegu może być zaczerwieniona, może pojawić się delikatny obrzęk i uczucie gorąca - objawy te ustępują po około godzinie od zabiegu.Mogą pojawić się również łagodne skurcze, które ustępują w ciągu 24 godzin. Pacjent od razu może wrócić do codziennej aktywności fizycznej oraz seksualnej. Pacjentki mogą odczuwać efekt napięcia tego samego dnia, u niektórych pojawia się w drugim tygodniu po zabiegu. 
Przeciwwskazania

 • ciąża
 • wszczepione urządzenia elektryczne
 • stany zapalne skóry lub otwarte rany
 • aktywne choroby przenoszone drogą płciową
 • choroby onkologiczne
 • niedawny zabieg w okolicy pochwy lub zabieg z wykorzystaniem wypełniaczy
Cena zabiegu
120 - 1600 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
30

Znieczulenie
nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak

Ilość zabiegów w serii
3

Odstępy
1-4 tyg