YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

Badanie USG ultrasonograficzne

Efekty

  • profesjonalna diagnostyka

  • większa precyzja zabiegów

  • większe bezpieczeństwo terapii

  • ocena skuteczności terapii dla Pacjenta


Jak działa

Badanie USG służy do profesjonalnej diagnostyki, fizjoterapii i oceny efektów zabiegów. Badanie USG pozwala wykryć choroby, zanim te ujawnią się za pomocą dolegliwości.

Powinny być wykonywane zgodnie z kalendarzem badań okresowych.

W ConsensusMED wykonujemy wiele zabiegów pod kontrolą USG, co zapewnia ich wyjątkową precyzję. badaniem poprzedzamy także niektóre zabiegi, co zwiększa ich bezpieczeństwo i skuteczność, a Pacjent uzyskuje w ten sposób niepodważalną ocenę skuteczności wykonywanych terapii.

Troszcząc się o zdrowie naszych Pacjentów, wprowadziliśmy do zakresu usług badania:
- USG piersi
- USG tarczycy
- USG ginekologiczne
- USG uroginekologiczne
- USG jamy brzusznej i miedniczej
- USG mięśni dna miednicy
- USG stawów
Przed zabiegiem

Informacje dla Pacjenta:

USG jamy brzusznej
W celu odpowiedniego przygotowania się do badania prosimy o nie jedzenie na około 4 do 5 godzin przed wizytą w naszym gabinecie. W celu umożliwienia oceny pęcherza moczowego i narządów miednicy prosimy o wypicie ok 1. litra płynów (niegazowanych) na ok. 1,5 do 2 godzin przed badaniem i nie oddawać moczu. W przypadku wzdęć wskazane jest zażycie środków resurbujących gazy jelitowe np. 3×2 tabletki węgla medycznego (Carbo medicinalis)

USG jamy brzusznej dzieci
Na około 4 godziny przed badaniem dziecko powinno nie jeść, wypić ok. 0,5 litra (2 szklanki) płynu. Na godzinę przed badaniem nie oddawać moczu.

USG ginekologiczne
Badanie przez powłoki brzuszne: Na około 1,5 – 2 godzin przed badaniem prosimy wypić ok. 1 litra płynu i nie oddawać moczu. Do badania pęcherz moczowy powinien być pełny
Badanie dopochwowe: Badanie dopochwowe (EV, TV) NIE wymaga wypełnionego pęcherza moczowego.

USG gruczołów piersi
Badanie najlepiej wykonywać w pierwszych 10 dniach cyklu.

Zabieg

Badanie USG (ultrasonoraficzne) wykonuje lekarz. Lekarz wskazuje pozycję, w jakiej Pacjent powinien się ułożyć. Pozycja zależy od rodzaju badania.
Lekarz pokrywa skórę (okolicę badania) specjalnym żelem, w celu uzyskania pełnego kontaktu głowicy aparatu ze skórą i wyeliminowania pęcherzyków powietrza. Następnie Pacjent wykonuje polecenia lekarza, oddycha zgodnie z zaleceniami. Przesuwając głowicę aparatu, uzyskuje się obrazy całego badanego narządu, które widoczne są na ekranie monitora.

Wcześniejsze przygotowanie do badania zależy od rodzaju badania.
Przeciwwskazania

- obecność otwartych ran części miękkich, uszkodzeń kości, infekcji oraz oparzeń w obszarze badania
- przeciwwskazanie względne stanowią świeżo zamknięte złamania (w takim przypadku wynik badania USG przeważnie nie pociąga za sobą konsekwencji terapeutycznych, a może narażać chorego na niepotrzebny ból)
Cena zabiegu
100 - 200 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
20

Znieczulenie
nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak

Ilość zabiegów w serii
1