YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

CHIRURGIA LASEROWA- Laser CO2 - usuwanie zmian skórnych

Efekty

{n_alt}
{n_alt}

 • usuwa włókniaki,

 • usuwa naczyniaki rubinowe,

 • usuwa brodawki wirusowe (kurzajki),

 • usuwa brodawki narządów płciowych (kłykciny kończyste),

 • likwiduje niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki),

 • usuwa tatuaże i niektóre blizny,

 • usuwa narośla skórne,

 • zamyka naczynia krwionośne do średnicy 0,5 mm,

 • zmniejsza krwawienie, przyspiesza czas gojenia ran, sterylizuje tkankę.


Jak działa


Zobacz film z zabiegu laserem chirurgicznym CO2 w Consensus medW chirurgii laserowej wykorzystujemy laser CO2 o dł. fali 10 600 nm. Laser CO2 to laser, którego światło jest niewidzialne, o długości fali 10,600 nm. Jego reżim pracy ciągłej (moc) wynosi 30-100W, impulsowej 10-600 mikrosekund i 0,25 J oraz częstotliwości do 1 kHz. Światło lasera CO2 jest bardzo dobrze pochłaniane przez wodę.

Odparowanie wiązką światła laserowego - w zależności od głębokości i wielkości zmiany chorobowej może być wykonywane przy użyciu różnych trybów pracy lasera (normalpuls, superpuls lub ultrapuls). W zetknięciu z uwodnioną tkanką chorobową dochodzi do jej bezkrwawego odparowania. Zabiegowi towarzyszy zamknięcie naczyń limfatycznych i krwionośnych. Miejsce po odparowaniu następnego dnia pokrywa się powierzchownym brązowym strupkiem.
Przed zabiegiem

Przed zabiegiem miejscowo podajemy preparat znieczulający. Jest to najmniej przyjemny etap zabiegu, szczególnie gdy zmiany chorobowe lokalizują się w miejscach dobrze unerwionych (ręce, stopy, okolice płciowe). W przypadku bardzo powierzchownych nielicznych zmian (np. brodawki płaskie, naczyniaczki rubinowe) znieczulenie nie jest konieczne – wówczas w trakcie zabiegu odczuwa się ciepło i delikatne pieczenie.
Zabieg

Na usuwaną narośl lekarz kieruje promień lasera, który działa z niezwykłą precyzją. Bezkontaktowość zabiegu i towarzysząca mu w miejscu naświetlania wysoka temperatura zapewniają jego sterylność. W przeciwieństwie do innych metod (chirurgia lub kriochirurgia) w czasie zabiegu cały czas widoczna jest stopniowo odparowywana zmiana. Dlatego zakres zabiegu jest zawsze ograniczony do niezbędnego minimum.

Chirurgii laserowej mogą być poddani pacjenci w każdym wieku, również dzieci i kobiety w ciąży. Przy dużych zmianach zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym. Jeżeli zachodzi konieczność wykonania rozległego zabiegu u małych dzieci (np. rozsiane brodawki na buzi) zabieg wykonywany jest w obecności anestezjologa stosującego odpowiednie znieczulenie.
Po zabiegu

Po zabiegu mogą pojawić się niewielkie ranki, które można myć wodą z mydłem, powinno się je także dezynfekować preparatem zalecanym przez lekarza. W przypadku większych ran zaleca się zakładanie plastra z opatrunkiem przepuszczającym powietrze. Jeśli jest taka konieczność, powierzchowne strupki na twarzy i szyi można pokryć makijażem. Proces gojenia trwa od kilku dni do 3-4 tygodni. Bezpośrednio po wygojeniu ranek nie należy opalać w tych miejscach skóry ze względu na ryzyko przebarwień świeżo utworzonego naskórka.
W większości przypadków gojenie jest bezbliznowe. Dzieje się tak, ponieważ miejsce poddane zabiegowi goi się przez ziarninowanie w przeciwieństwie do procesu nazywanego rychłozrostem, dzięki któremu zrastają się brzegi przeciętej mechanicznie skóry.
Przeciwwskazania

 • aktywna infekcja w obrębie leczonej zmiany (bakteryjna lub wirusowa, np. opryszczka),
 • skłonność do keloidów lub blizn przerosłych (decyzję o postępowaniu podejmuje lekarz).
usuwanie kurzajek Kraków, usuwanie brodawek Kraków, usuwanie zmian skórnych Kraków


Nasze zabiegi możesz wykupić na raty!
Kliknij i zobacz szczegóły:


raty, zmarszczki, consensus, metamorfozy, metamorfoza, katarzyna jasiewicz, odmładzanie,kwas hialuronowy, kwas polimlekowy, botulina, pakiet piękna
Cena zabiegu
od 200 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
15

Znieczulenie
tak/nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak

Ilość zabiegów w serii
1

Podobne zabiegi: