YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

Osteopatia uroginekologiczna

EfektyFizjoterapia uroginekologiczna i osteopatia ginekologiczna to terapie oparte na bezpiecznych technikach manualnych.
Poprzedzona jest wywiadem, badaniem, analizą RTG, USG czy wyników krwi. Problemami, z jakimi może się zgłosić pacjent są dolegliwości bólowe np. przy współżyciu, bóle w okolicy dna miednicy lub kości guzicznej w obrębie blizny pooperacyjnej, w okolicy podżebrowej, zwłaszcza po prawej stronie. 

Jak działa

OSTEOPATA, kładąc dłonie na ciele pacjenta - na jamie brzusznej, przeponie oddechowej i klatce piersiowej, wyczuwa napięcia i nieprawidłowości w mięśniach i tkankach. Terapię osteopatyczną rozpoczynamy od pracy z przeponami ciała i uwolnienia narządów wewnętrznych to jest przywrócenia ich ruchomości. Następnie przechodzi do mięśni dna miednicy, które fizjologicznie w czasie wdechu się obniżają, w czasie wydechu – unoszą. Wyrównując ciśnienia, osteopata przywraca prawidłowy drenaż żylny i limfatyczny oraz równowagę ciśnień pomiędzy jamami ciała, co korzystnie wpływa na miednicę. Na koniec stabilizuje odcinek lędźwiowy kręgosłupa i mięsień poprzeczny brzucha. 

Osteopata po ukończeniu 5‐letnich studiów osteopatycznych wykorzystuje wiedzę z zakresu anatomii, fizjologii, biomechaniki oraz patofizjologii, traktując organizm jako psychofizyczną całość.

 


Zabieg

OSTEOPATIA to holistyczna terapia manualna zaburzeń ruchomości stawów, tkanek i narządów, które mogą powodować lub przyczyniać się do rozwoju choroby albo być jej następstwem. Przywrócenie równowagi napięciowej w organizmie umożliwia mu wykorzystanie zdolności samoregulacji, homeostazy. Współpraca pacjentek z osteopatą w przypadku schorzenia, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu może przynieść doskonałe rezultaty.


Cena zabiegu
od 120 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
30 do 60 minut

Znieczulenie
NIE

Chłodzenie po zabiegu
NIE

Zdolność do pracy
TAK

Ilość zabiegów w serii
indywidualnie