YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Zabiegi

Zabieg

Peelingi owocowe i chemiczne - peelingi dermatologiczne

Efekty

 • oczyszczają i wygładzają skórę,

 • zmniejszają rogowacenie,

 • likwidują wydzielanie łoju,

 • likwidują blizny potrądzikowe,

 • likwidują przebarwienia,

 • likwidują płytkie zmarszczki,

 • poprawiają ukrwienie skóry,

 • modelują owal twarzy,Zapraszamy na konsultację do lekarza dermatologa, który dobierze dla Ciebie indywidualny peeling medyczny, dostosowany do potrzeb Twojej skóry.

Jak działa

Peelingi chemiczne ENERPEEL® stosowane w Consensus med są wyrobami medycznymi opracowanymi w laboratoriach włoskiej firmy General Topics. Ze względu na zastosowaną w nich technologię stanowią nowoczesne rozwiązanie w zabiegach złuszczania chemicznego stosowanych w dermatologii i medycynie estetycznej. Charakteryzują się:

 • WYŻSZĄ SKUTECZNOŚCIĄ PRZY JEDNOCZESNYM MNIEJSZYM PODRAŻNIENIU SKÓRY,
 • GWARANCJĄ JEDNOLITEJ ODNOWY NASKÓRKA,
 • RÓWNOMIERNYM I KONTROLOWANYM PRZENIKANIEM W GŁĄB SKÓRY,
 • WYSOKIM STOPNIEM BEZPIECZEŃSTWA STOSOWANIA,
 • INNOWACYJNĄ I CHRONIONĄ PATENTEM TECHNOLOGIĄ,
 • STERYLNYM OPAKOWANIEM ZAPEWNIAJĄCYM HIGIENĘ STOSOWANIA.


 • Peelingi medyczne ENERPEEL® znajdują zastosowanie zarówno jako preparaty służące poprawie wyglądu i kondycji skóry (rewitalizacja, wygładzanie zmarszczek, eliminacja przebarwień i blizn np. potrądzikowych) jak i jako produkty do skóry z problemami dermatologicznymi (łojotok, trądzik pospolity, trądzik różowaty, ostuda, rogowacenie słoneczne).

  Zobacz, jak działa technologia ENERPEEL®

peelingi chemichne, peelingi medyczne, enerpeel, peelingi kraków

Peelingi owocowe i chemiczne stanowią skuteczny i popularny sposób na minimalizowanie defektów kosmetycznych oraz walkę ze starzeniem się skóry. Są to zabiegi złuszczające naskórek, dzięki czemu pobudzają odnowę komórkową, rozjaśniają, nawilżają i wygładzają skórę.Do każdego rodzaju skóry, w zależności od problemu,dobieramy odpowiedni rodzaj peelingu:

Peeling migdałowy - jest delikatnym peelingiem dermatologicznym wykorzystującym kwas migdałowy, pozyskiwany z hydrolizy gorzkich migdałów. Peeling migdałowy polecany jest głównie dla osób o skórach nietolerujących innych kwasów owocowych. Jest łagodny ale skuteczny. Reguluje sebum, aktywuje regenerację komórkową, indukuje przebarwienia pozapalne, rozjaśnia przebarwienia posłoneczne, działa bakteriostatycznie więc jest pomocny w leczeniu trądziku. Zabiegi z wykorzystaniem tego kwasu można wykonywać przez cały rok.
ZASTOSOWANIE: terapia trądziku różowatego, wygładzenie skóry, poprawa jej wyglądu i wyrównanie kolorytu, działanie rewitalizujące i bakteriobójcze.

Peeling salicylowy 30% - medyczny peeling, na bazie 30% kwasu salicylowego, do zabiegów chemicznego złuszczania. Innowacyjna formuła pozwala na intensyfikację procesu eksfoliacji, przy jednoczesnej redukcji podrażnień. Sterylne opakowania i opatentowana technologia preparatów pozwalają na jednolitą odnowę naskórka oraz wysokie bezpieczeństwo aplikacji. Produkty ENERPEEL mogą być stosowane pojedynczo lub w kombinacjach.
ZASTOSOWANIE: w łagodnym i umiarkowanym trądzik zaskórnikowy i zapalnym, polecany osobom z cerą zanieczyszczoną, trądzikową, zaskórnikową i tłustą.
Efekty:
- oczyszcza gruczoły łojowe z zaskórników i zapobiega tworzeniu się wyprysków
- przyspiesza proces gojenia ognis zapalnych (np. zmiany tradzikowe) i podrażnień
- zmniejsza przebarwienia posłoneczne i pozapalne
- zmniejsza płytkie blizny potradzikowePeeling z kwasem TCA (trójchlorooctowy) - TCA jest przeznaczony do bezpiecznego peelingu naskórka bez naruszenia struktury skóry właściwej. Występuje w różnych stężeniach. Usuwa rogowatą warstwę naskórka aż do procesu złuszczenia i odnowy komórek. Tuż po zabiegu skóra nabiera bladawego koloru, po paru godzinach staje się czerwona, a następnie rozjaśnia się. Złuszczanie rozpoczyna się w 3-4 dniu, a kończy 7-8 dnia. Przez ten czas skórę należy smarować kilka razy dziennie wazeliną.
ZASTOSOWANIE: Ujednolicenie kolorytu skóry przy hiperpigmentacjach, umiarkowanym rogowaceniu słonecznym, ostudzie i nasilonych plamach soczewicowatych, wyrównanie struktury powierzchni skóry w przypadku blizn potrądzikowych średniogłębokich, działanie przeciwzmarszczkowe przy zaawansowanym fotostarzeniu, rozstępy w fazie białej.

Peeling glikolowy - peeling dermatologiczny przeznaczony do efektywnej walki z procesami starzenia się skóry. Posiada właściwości odmładzające, wygładzające i odświeżające skórę. Wygładza drobne i średnie zmarszczki. Wyrównuje niedoskonałości skóry, zwęża pory. Poprawia elastyczność skóry. Dodaje jej blasku. Świetny dla palaczy. Zawiera czynniki złuszczające (kwas glikolowy), depigmentujace (kwas kojowy), łagodzące podrażnienia (ekstrakt z morwy białej) oraz witaminy A C E, które optymalizują działanie peelingu.
ZASTOSOWANIE: Zmarszczki płytkie typowe dla fotostarzenia lekkiego, poprawa napięcia skóry, terapia ostudy powierzchniowej i plam soczewicowatych o lekkim nasileniu.

Peeling JR z kwasem salicylowym,i mlekowym i rezorcyną - peeling dermatologiczny, który złuszcza skórę, działa przeciwzapalnie przy trądziku i wygładza zmarszczki. Składniki wchodzące w skład tego roztworu działają kompleksowo na złuszczenie nadmiaru zrogowaciałego naskórka oraz jego odnowę. Peeling może być stosowany do każdego rodzaju skóry.
ZASTOSOWANIE: Wygładzenie średniogłębokich i głębokich zmarszczek, wyrównanie kolorytu skóry, przeciwdziałanie lekkiemu i umiarkowanemu rogowaceniu słonecznemu, terapia ostudy powierzchniowej i plam soczewicowatych o lekkim nasileniu, w terapii trądziku działanie przeciwzapalne i ograniczające łojotok.

Peeling TCA Strong - 40% kwas trójchlorooctowy - mocny peeling stosowany do wygładzenia głębokich zmarszczek, wygładzenia skóry charakteryzującej się głębokimi bliznami potrądzikowymi.
ZASTOSOWANIE:Wygładzenie głębokich zmarszczek, wygładzenie skóry charakteryzującej się głębokimi bliznami potrądzikowymi, zastosowanie przy zaawansowanym rogowaceniu słonecznym, plamach soczewicowatych o ciężkim nasileniu, ostudzie mieszanej.
Przed zabiegiem

Zabieg nie wymaga szczególnego przygotowania.
Zabieg

Każdy zestaw ENERPEEL jest zaopatrzony w komplet narzędzi niezbędnych do wykonania zabiegu, a końcówka w postaci miękkiego pędzelka pozwala na precyzyjną i bezpieczną aplikację.
Po zabiegu

Po zastosowaniu peelingów należy chronić twarz przed słońcem kremami o wysokich filtrach SPF 50 +.
Przeciwwskazania

 • ciąża,
 • okres karmienia piersią,
 • zmiany zapalne na skórze ( trądzik jest wyjątkiem),
 • infekcja (opryszczka),
 • skłonność do bliznowacenia,
 • reakcje alergiczne na składniki peelingu,
 • przyjmowanie isotretynoiny (zabieg można wykonać ok.6 m-cy po zakończeniu terapii),
peeling migdałowy Kraków, peeling glikolowy Kraków, peeling TCA Kraków, peeling TR Kraków, peelingi dermatologiczne Kraków
Cena zabiegu
od 220 zł
Zabiegi w serii zawierają korzystne rabaty.
Czas zabiegu w minutach
30

Znieczulenie
nie

Chłodzenie po zabiegu
nie

Zdolność do pracy
tak/nie

Ilość zabiegów w serii
1-3

Odstępy
2-4 tyg.