YouTube
FaceBook
Metamorfozy
12 422 55 55
E-mail
E-mail
E-mail

Makijaż

Makijaż
Makijaż dzienny:
Ma na celu podkreślenie naturalnej urody. Bazuje na kolorach stonowanych i matowych.

Podkład i puder
W zależności od rodzaju skóry stosuje się podkład nienatłuszczający, nawilżający lub z zawartością tłuszczu. Kolor podkładu powinien być identyczny z naturalnym kolorem skóry. Na podkład nakładamy za pomocą pędzla lub puszku sypki puder transparentny. Puder nakłada się również na powieki, rzęsy i usta.

Oczy
Aby uzyskać trwały efekt górną powiekę można pokryć specjalnym preparatem utrwalającym, po czym jeszcze raz ją przypudrować. Jako podkład na całej powiece rozprowadza się cień w kolorze ecru lub delikatnym różowym. Kolor cieni dobiera się do koloru oczu lub stroju. Powinien harmonizować z kolorem kredki do ust i odcieniem różu na policzkach.
Kreski na powiekach mają za zadanie podkreślać lub korygować kształt oczu. W makijażu dziennym wykonuje się je za pomocą kredki i rozmazuje wacikiem. Brwi przedłuża się optycznie za pomocą kredki do brwi.
Tusz do rzęs przy makijażu dziennym wybiera się w kolorach naturalnych: czarnym lub brązowym.

Usta
Makijaż ust rozpoczyna się od obrysowania ich kształtu konturówką. Kolor konturówki powinien być o ton ciemniejszy od kredki. W celu uzyskania trwałego efektu po nałożeniu pierwszej warstwy kredki przyciskamy lekko do ust jednorazową chusteczkę, po czym nanosimy drugą warstwę. Kredkę nakłada się zawsze pędzelkiem – nigdy nie maluje się ust bezpośrednio sztyftem. Aby optycznie powiększyć usta można dodatkowo nałożyć warstwę błyszczyku.

Róż
Róż nakłada się średniej szerokości pędzlem poniżej kości jarzmowej w kierunku ucha. Za pomocą różu można optycznie korygować kształt twarzy.

Makijaż wieczorowy:
Makijaż wieczorowy różni się od dziennego mocniejszymi kolorami, dostosowanymi do światła elektrycznego.

Podkład i puder
Podkład powinien być o jeden lub dwa tony ciemniejszy od naturalnego koloru skóry. Na podkład nakładamy warstwę transparentnego pudru sypkiego.

Oczy
W makijażu wieczorowym używa się cieni w dwóch kontrastowych kolorach, np. czerń i biel, brąz i żółcień, liliowy i szary. Unika się raczej kolorów ostrych, takich jak turkusowy, zielony. Oczy podkreśla się kreską wykonaną płynnym eye-linerem w kolorze czarnym, ciemnoniebieskim, zielonym lub ciemnobrązowym. Rzęsy należy dokładnie wytuszować ewentualnie można dokleić sztuczne rzęsy.

Róż

Przy makijażu wieczorowym stosuje się więcej różu. W przypadku gładkiej skóry o małych porach można rozświetlić twarz i dekolt preparatami z błyszczącymi drobinkami.

Dla osób noszących okulary:
Makijaż powinien być dostosowany do rodzaju szkieł korekcyjnych. Należy pamiętać, że okulary u osób krótkowzrocznych optycznie zmniejszają oczy, a u dalekowzrocznych powiększają.

Dobór oprawek
Okulary dobiera się do kształtu twarzy, typu urody i stylu danej osoby. Górna linia okularów powinna odpowiadać linii brwi i znajdować się znajdować na ich wysokości lub poniżej. Starsze osoby korzystnie wyglądają w okularach, których dolna linia oprawki lekko unosi się.

Makijaż przy krótkowzroczności
Makijaż powinien optycznie powiększać oczy. W tym celu używa się jasnych cieni ewentualnie cieni z połyskiem. Oczy obrysowuje się kreską wykonaną płynnym eye-linerem. Na wewnętrznej stronie dolnej powieki można dodatkowo zrobić kreskę kredką w kolorze skóry. Rzęsy należy mocno wytuszować.

Makijaż przy dalekowzroczności
Okulary korygujące dalekowzroczność nienaturalnie powiększają oczy i ich okolice. Makijaż w tym wypadku wymaga dużej precyzji i delikatności. Na powieki najpierw nakłada się warstwę podkładu pod cienie. Kolory cieni powinny być stonowane i matowe. Należy unikać kontrastów i zrezygnować z obramowania powiek. Jedynie na dolną powiekę można nałożyć ciemną kredkę zmniejszającą optycznie oko.

dla osób starszych
Osoby starsze mają zwykle mniej wyraziste kontury twarzy.Uwidacznia się tendencja do zapadania się oczu i rozmywania linii ust. Na skórze pojawiają się zmarszczki i przebarwienia. Przerzedzają się i jaśnieją brwi. Trzeba uważać,aby makijażem nie podkreslić tych niekorzystnych zmian. Dlatego zasadą powinno być używanie stonowanych kolorów. Podstawą makijażu jest właściwa pielęgnacja skóry.

Podkład
Makijaż należy rozpocząć od nałożenia kremu na dzień. Podkład powinien mieć lekka konsystencję. Wzdłuż fałdów i zmarszczek nanosi się pedzelkiem jaśniejszy korektor.

Oczy
Brwi przedłuża się i pogrubia za pomocą szarego lub brązowego pudru do powiek. Cień do powiek korzystniej jest zastąpić różem nakładanym na zewnętrzną część górnej powieki. Róż na powiekach dopasowuje się do różu na policzkach. Linii oka nie należy obrysowywać ciągłą kreską. Lepiej ją zastąpić pojedynczymi punkcikami zaznaczonymi kredką w kolorze szarym, brązowym lub ciemnnoniebieskim. Na rzęsy trzeba nałożyć specjalną odżywkę a następnie je wytuszować. Z czarnego tuszu lepiej zrezygnować, ponieważ wygląda zbyt kontrastowo. Zastępujemy go brązowym, szarym lub granatowym.

Usta
Kontury ust obrysowuje się kredką w kolorze ust. Pomadka może być ciemniejsza w odcieniach różowo-beżowych.

Róż
Róż w przypadku osób starszych jest ważniejszy od makijażu oczu. Kolor dopasowuje się do odcienia skóry. Najbardziej polecane są tonacje brązowo-różowe.